• شناسه خبر: 3643

دانش آموزان خوزستانی ۹ رتبه کشوری در مسابقات قرآن، عترت و نماز کسب کردند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دانش آموزان خوزستانی ۹ رتبه برتر کشوری را در سی و هفتمین دوره رقابت های قرآن، عترت و نماز کسب کردند. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت  به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان مهدی رفیعی بیان کرد: دانش آموزان پسر خوزستانی سه رتبه اول، یک رتبه دوم و پنج رتبه سوم سی و هفتمین دوره رقابت‌های قرآن، عترت و نماز کشور را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه قسمت پژوهشی سی و هفتمین دوره رقابت‌های قرآن، عترت. نماز دانش آموزان پسر سراسر کشور ۲۲ تا ۲۵ تیر و به میزبانی استان زنجان برگزار شد افزود: دانش آموزان پسر سراسر کشور در قالب رشته‌های صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، احکام و تفسیر قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: در رشته تفسیر قرآن کریم “مصطفی چنانی” دانش آموز پایه دوازدهم از شاوور رتبه اول، “امیر محمد شهریاری” دانش آموز پایه دهم از ناحیه یک اهواز رتبه دوم، و “حسین توفیق زاده” دانش آموز پایه یازدهم هم رتبه سوم این جشنواره قرآنی را کسب کردند.

رفیعی اضافه کرد: در رشته نهج البلاغه امیر رضا شباب دانش آموز پایه دهم از بهبهان توانست رتبه اول این دوره از مسابقات راه به دست آورد. محمد مهدی فروزان دانش آموز پایه یازدهم از شهرستان آبادان و علیرضا عامری نژاد از شاوور موفق به کسب رتبه سوم این جشنواره در رشته نهج البلاغه شدند.

وی همچنین با اشاره به دیگر رتبه‌های کسب شده توسط دانش آموزان استانی در این رقابت‌های قرآنی، بیان کرد: در رشته صحیفه سجادیه” محمد امین گزار” از ناحیه ۴ اهواز رتبه اول و “مهدی حاجی” از ناحیه ۲ اهواز رتبه سوم و در رشته احکام “مرتضی پورفرحانی” از ماهشهر رتبه سوم این رقابت‌های قرآنی را کسب کردند.

وی گفت: دانش آموزان خوزستانی دارای ظرفیت بالایی در حوزه قرآن، عترت و نماز هستند و برگزاری جشنواره‌های این چنینی می‌تواند به محلی برای تجلی استعدادهای این دانش آموزان قرآنی تبدیل شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست