• شناسه خبر: 3842

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: آغاز فعالیت ۳۶ پایگاه انتخاب رشته کنکور در خوزستان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از آغاز فعالیت ۳۶ پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ در سراسر استان خوزستان خبر داد. ...

پیمان نجف پور- شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت، مهدی رفیعی پیش از ظهر شنبه( ۱۹ مردادماه ۹۸ )در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت اظهار کرد: آموزش و پرورش استان مانند سال های گذشته با به کارگیری ۱۰۰ نفر از مشاوران تخصصی خود در سطح مناطق و نواحی استان اقدام به راه اندازی ۳۶ پایگاه انتخاب رشته کرده است.

وی در ادامه با برشمردن ویژگی های این پایگاه های انتخاب رشته، خاطرنشان کرد: مشاوران حاضر در این پایگاه های انتخاب رشته دارای تجربه ی بالایی در حوزه انتخاب رشته هستند به گونه ای با مراجعه به این پایگاه ها داوطلبان می توانند با اطمینان می توانند نسبت به دریافت خدمات مشاوره ای اقدام کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان  با اشاره به ساز و کار ارائه خدمات مشاوره ای در این پایگاه ها، توضیح داد: یکی از مهمترین شاخصه های پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش استفاده از پایگاه داده اختصاصی سازمان سنجش آموزش کشور است. در این روش به هر دانش آموزان یک کد اختصاصی تعلق خواهد گرفت و بر اساس اطلاعات دانش آموز انتخاب رشته مجازی وی صورت خواهد گرفت.

رفیعی اضافه کرد: علاوه بر انتخاب رشته مجازی، انجام مشاوره ی اختصاصی فردی نیز در پایگاه های انتخاب رشته سراسر استان در دستور کار مشاوران مستقر در پایگاه ها قرار دارد. در این راستا همکاران ما در این پایگاه با اختصاص وقت اختصاصی به داوطلبان و برگزاری جلسه مشاوره ای به داوطلبان در انتخاب رشته صحیح بر اساس علاقه کمک می کنند. مشاوران نیز برای کمک به داوطلبان در صورت تمایل آنان آزمون سنجش علاقه برگزار می کنند تا انتخاب صحیح برای داوطلبان تسهیل شود.

وی در ادامه مهمترین اصل در انتخاب رشته را توجه به علایق فردی داوطلبان دانست و خاطرنشان کرد: خانواده ها می بایست علاقه فردی فرزندان خود را به عنوان یک اصل کلی در انتخاب رشته در نظر بگیرند. همچنین لازم است برای فرآیند مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته صرفا به مشارکت و کارآزموده، مجرب و قایل اعتماد مراجعه کنند زیرا انتخاب رشته به عنوان کنکور دوم داوطلبان تلقی می شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: کنکور سراسری ۹۸ به عنوان نقطه عطفی در مسیر دانش آموزان کنکوری خوزستان قلمداد می شو چرا که دو نفر از رتبه های برتر کشوری این کنکور از فرزندان خوزستانی بودند. کسب رتبه ۱ کشوری گروه آزمایشی ریاضی و همچنین کسب رتبه ۹ کشوری گروه آزمایشی تجربی انگیزه و نشاط مضاعفی را به  دانش آموزان خوزستانی تزریق کرده است. امیدواریم کسب این رتبه ها زمینه رتبه آوری دانش آموزان استان در کنکور سراسری ۹۹ را فراهم کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست