• شناسه خبر: 15984

مدیر کل صمت خوزستان ؛ آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در خوزستان را تشریح کرد

فلاح اعلام کرد: برای توسعه و گسترش این طرح در بین سه دهک کم درآمد جامعه، سیاست های تشویقی مانند افزایش ۲۰ درصدی یارانه برای استفاده از کالابرگ نیز اعمال شده است. یعنی به ازای هر ۳۲۰ هزار تومان خرید؛ دولت مبلغ ۸۰ هزار توم ...

به گزارش شهرنوشت ؛ حمیدرضا فلاح در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در خوزستان اظهار کرد: کالابرگ الکترونیکی به یازده قلم کالای اساسی مردم تعلق گرفته است که این کالاها شامل ماکارونی، پنیر، شیر کم چرب، شکر، مرغ و گوشت منجمد، قند و حبوبات است.

وی ادامه داد: در سی شهرستان نزدیک به سه هزار فروشگاه به تجهیزات مرتبط با اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی مجهز شده اند و قرار بر این است برای رفاه حال شهروندان به ازای هر ۵۰ هزار نفر ۱۵۰ عامل کالابرگ معرفی شود تا هر عامل بتواند۱۲۰ خانوار را پوشش دهد.

فلاح با بیان اینکه در دهستان ها نیز دو تا سه عامل کالا برگ به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی متصل شده اند؛ تصریح کرد: در مرحله اول افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) که در مرحله نخست مشمول این طرح بوده اند که می توانند به صورت اختیاری از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر کل صمت خوزستان اعلام کرد: برای توسعه و گسترش این طرح در بین سه دهک کم درآمد جامعه، سیاست های تشویقی مانند افزایش ۲۰ درصدی یارانه برای استفاده از کالابرگ نیز اعمال شده است. یعنی به ازای هر ۳۲۰ هزار تومان خرید؛ دولت مبلغ ۸۰ هزار تومان به عنوان پاداش خرید الکترونیکی هدیه می دهد در واقع یارانه از ۴۰۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

فلاح اضافه کرد: عاملین در سه رسته خواربار فروش، لبنیات، مرغ و گوشت می توانند درخواست کارتخوان فروشگاهی متصل به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی دهند.

وی اظهار کرد: در تلاش هستیم نقاط کور در انجام این فرایند اجرای طرح کالابرگ الکترونیک مرتفع شود؛ حدود ۹۰ منطقه وجود دارد که پوشش اینترنتی اینترنتی خوبی ندارد و همین دلیل در روند انجام کار دچار مشکل شده ایم اما در کل فرایند اجرایی به خوبی در حال انجام است و با اقبال عمومی روبرو شده است.

مدیر کل صمت خوزستان با اشاره به اینکه در تلاش هستیم همه فروشکاه ها مجهز به کارتخوان فروشگاهی متصل به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی شوند؛ اعلام کرد: در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای مانند افق کوروش، رفاه، محسن، دیلی مارکت، جامبو، شهر خرید و اتکا به کارتخوان متصل به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی مجهز هستند و در حال توزیع همه اقلام هستند.

وی گفت:ازشهروندان‌محترم خواهشمندیم درصورت مشاهده تخلف مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا ادارات تعزیرات و یا معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صمت درمیان بگذارند.

منبع: تابان خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست