• شناسه خبر: 4379

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند خبرداد: سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند در چهار ماهه اول سال ۹۸

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها گفت: طی چهار ماهه امسال بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری بود در این منطقه صورت گرفته است. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ سید علی موسوی شامگاه جمعه (۸ شهریور ماه ۹۸ ) در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت اظهار کرد: منطقه آزاد اروند با بیش از نیم میلیون نفر جمعیت بزرگترین منطقه ازاد دنیاست.
وی افزود: از لحاظ موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و بیولوژیکی نیز بین هفت منطقه بزرگترین است.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند یادآور شد: این منطقه تنها منطقه دارای دو اتاق بازرگانی و دو هزار و ۵۰۰ فعال اقتصادی است و بیش از ۲۰ هزار واحد صنفی  ودو بندر آبی و یک بندر خشک داریم.
موسوی گفت: سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشتیم که نسبت به سال ۹۶ شاهد رشد ۶۰ درصدی بودیم؛ سال ۹۶ به میزان ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد.
وی ادامه داد: سال گذشته در زمینه صادرات بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات از بندر آبادان و شلمچه داشتیم که رشد خوبی نسبت به سنوات قبل محقق شد.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند با اشاره به آمار صادرات از این منطقه ، گفت: سال ۹۷ از نظر صادرات منطقه آزاد نیز بیش از ۲۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به سال ماقبل بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.
موسوی افزود: طی چهار ماهه امسال بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشت؛ همچنین میزان صادرات آبادان، بندر خرمشهر و شلمچه طی این مدت بیش از ۴۵۰ ملیون دلار بوده که در این زمینه نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: تا سال ۱۴۰۰ که پایان سال است قریب به ۳۰ پروژه بزرگ را در منطقه آزاد اروند به بهره برداری می رسانیم که میزان سرمایه گذاری آنها بیش از ۸۱ هزار میلیارد ریال با چهار هزار و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و ۱۴ هزار نفر هم اشتغالزایی غیر مستقیم است.
به گفته معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند این سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف از جمله صنعتی، تجاری، گردشگری هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست