• شناسه خبر: 5051

استاندار خوزستان : آئین شور عاطفه ها بستری برای گسترش اخلاق و نوع دوستی در جامعه

استاندار خوزستان گفت : برگزاری آیین شور عاطفه ها سبب ارتقای اخلاق و گسترش فرهنگ انفاق و نوع دوستی در جامعه می شود. ...

پیمان نجف پور- شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ غلامرضا شریعتی امروز چهارشنبه( ۱۰ مهرماه ۹۸ ) در آئین استانی شور عاطفه ها که با شعار « با رنگ مهر رویایی را بسازیم» در دبستان فضیلت اهواز برگزار شد، اظهار کرذ : برگزاری این آئین سبب ارتقای اخلاق و گسترش فرهنگ انفاق و نوع دوستی در جامعه می شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد بسترهای رقابت برای انجام فعالیت های خیرخواهانه در جامعه گفت: خداوند در قرآن کریم با تعابیر متعدد مومنان را به انفاق کردن در راه خدا فرمان داده است و در راستای نهادینه کردن این عمل خداپسندانه در جامعه می توانیم هم به صورت پنهان و هم به صورت آشکار به این کار خیر اقدام کنیم و زمینه رقابت در کمک کردن به دیگران را فراهم کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه آیین شور عاطفه ها ۲۴ سال است که در کشور برگزار می شود، افزود: این سنت حسنه از یک پیشینه ۲۴ ساله در جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و در تمامی این سالها در آموزش و پرورش کشور برگزار شده است.

وی افزود: بنی آدم اعضای یکدیگر هستند و اگر بخشی از اعضای جامعه دچار آسیب شوند، باید بقیه جامعه به کمک این بخش از جامعه برسند و مشکلات آن‌ها را حل کنند.

شریعتی با تاکید بر حضور تمامی احاد جامعه در آیین شور عاطفه ها گفت: هر کس به اندازه بضاعت خویش باید در این کار خیر مشارکت کند و گامی هر چند کوچک برای کمک به دانش آموزان کم برخوردار و فراهم آوردن تمهیداتی برای تحصیل آنها بردارد تا آنان نیز همانند دیگر دانش آموزان از شرایط مساعدتری برای تحصیل برخوردار شوند.

استاندار خوزستان تصریح کرد : ما نباید در برابر رنج دیگران از کمبود امکانات و فقر بی تفاوت باشیم و باید تلاش کنیم با استعانت از فرهنگ قرآنی، اسلامی و دینی به هم نوعان خویش کمک کنیم.

به گزارش شهرنوشت ، صبح امروز دومین مرحله استانی آئین شور عاطفه‌ها در دبستان فضیلت ناحیه یک اهواز همزمان با دیگر نقاط استان با حضور استاندار خوزستان ، مسئولین آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی برگزار شد.  

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست