• شناسه خبر: 2478

افشین حیدری عنوان کرد :در سال جاری ۱۰ درصد مدال‌های کشوری نصیب خوزستان شد/برای اولین بار در کشور صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمان در خوزستان تاسیس می شود .

حیدری در مجمع انتخات رئیس هیئت تیراندازی خوزستان که در آن محمدنیا حائز تمام آرا شد ؛گفت :در سال۹۶ در خوزستان میزبان ۷۱ رویداد ورزشی کشوری و بین المللی بوده ایم که نسبت به سال ۹۵ رشد بیش از ۱۰۰ درصد داشته ایم . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان در مجمع انتخاب رئیس هیئت تیراندازی استان که امروز (یکشنبه ۲۹ بهمن۹۶) در هتل طلائی اهواز برگزار شد ، با اشاره به برنامه‌هایی که برای آینده ورزش خوزستان در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد : یکی از برنامه‌ریزی‌های ما میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی در استان است که قطعاً در رشد و بالندگی ورزش استان تاثیر بسیار دارد .

حیدری افزود : واقعیت این است چشم‌انداز ما برای ورزش خوزستان، رسیدن به روزهای خوبی است تا ورزش خوزستان در کشور به عنوان قطب مهم ، حرف برای گفتن داشته باشد . ما نمی‌خواهیم تنها به گذشته استناد کنیم ، ضمن این‌که باید از گذشته نیز الگوبرداری کنیم، اما باید از حال و آینده صحبت کنیم، البته در این مسیر باید با حفظ شان و حرمت و استفاده از رهنمون ها و مشاورهای پیشکسوتان بتوانیم برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد : سال گذشته صحبت از تاسیس صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان در استان شد و قرار شد به عنوان اولین استان در کشور این کار خوب را آغاز کنیم و در این خصوص با یکی از صندوق‌های مالی و اعتباری نیز توافق های اولیه انجام شده است و من به انجام این کار در خوزستان خوش‌بین هستم.

وی ادامه داد : امیدوارم بتوانیم از منابع اقتصادی و درآمدی که در خود ورزش نیز وجود دارد ، برای این صندوق استفاده کنیم . حمایت استاندار در این موضوع بسیار کارساز بوده و خدا را شکر کمک‌های خوبی داشته است .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد : در یک سال گذشته میزبانی‌های ورزشی خوبی در استان داشته ایم ، هدف ما از این میزبانی‌ها تغییر شاخص‌های ورزش استان در بخش‌های مختلف است . در بحث میزبانی‌ها نگاه‌مان به استفاده از خدمات سایر دستگاه‌ها است. خوزستان زنده است و هدف ما این است که چنین رویدادهای بین‌المللی در خاک استان انجام شود و بتوانیم سهمیه‌مان را در اردوهای تیم‌ملی افزایش دهیم، ضمن این‌که با گرفتن این میزبانی‌ها می‌توانیم ارتباط‌مان را با فدراسیون‌ها بیشتر کنیم. همچنین این میزبانی‌ها در افزایش ارتقا مربیان و داوران نیز تاثیرگذار هستند.

وی تصریح کرد : بر اساس آخرین آماری که به دست ما رسیده است، نسبت به سال گذشته در بخش دعوت‌شدگان به تیم‌ملی ارتقا بسیار خوبی داشته‌ایم. سال گذشته تمام میزبانی‌های کشوری، منطقه‌ای و بین‌المللی استان، ۳۶ میزبانی بود ولی در سال ۹۶، ۷۱ میزبانی داشته‌ایم که رشد بیش از ۱۰۰ درصدی است. همچنین سال گذشته پنج اردوی تیم‌ملی را در استان داشتیم ولی امسال نزدیک به ۱۷ اردوی تیم‌ملی را میزبانی کرده‌ایم. این برنامه‌ها سال آینده نیز بیشتر خواهند شد زیرا هدف‌مان این است که حضور خوزستانی‌ها را در اردوهای مختلف بیشتر کنیم.

حیدری عنوان کرد : در سال جاری ۱۰ درصد مدال‌های کشوری در بخش آقایان و بانوان تمام رشته‌های نصیب خوزستان شد که این مهم اتفاق بسیار خوبی برای ورزش استان است ولی هدفگذاری ما روی کسب ۱۵ درصد از این مدال‌ها است و ان‌شاءالله بتوانیم پس از سه سال به این مهم برسیم که دور از دسترس نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت : در جلسات مختلفی که در استان داشته ایم هدفمان این بوده تا ذهن مدیریت تصمیم‌ گیرنده استان را به سمت ورزش بیاوریم ، در اکثر  شهرستان‌های استان پیست تارتان نداشتیم ولی اکنون این مهم در مرحله مناقصه قرار گرفته است .

وی افزود : دو و میدانی یکی از رشته‌های پایه و پرمدال ما است و در در این خصوص ۲۰۰ میلیون تومان تجهیزات دو و میدانی نیز خریداری شده است و منتظر هستیم که طی یک مراسم آن‌‌ها را به روسای هیئت‌های شهرستان های استان اهدا کنیم. همچنین در کشتی با توجه به ظرفیت این رشته، دو خانه کشتی را کلنگ‌زنی کردیم و اکنون پیمانکار در حال کار است. تمام اقدامات صورت گرفته با حمایت شورای برنامه‌ریزی استان بوده است .
حیدری تصریح کرد : ما رویکرد بسیار خوبی به حوزه ورزش های همگانی داریم و احداث جاده‌های سلامت را در شهرستان‌های استان آغاز کرده‌ایم و ان‌شاءالله در آینده اتفاقات بسیار خوبی در این زمینه رقم خواهد خورد . هدفگذاری و برنامه ریزی مدون ما این است که طی سه سال آینده در بخش زیرساختی ورزش استان خوزستان به نتایج مطلوبی برسیم .

وی افزود : واقعیت این است که برگرداندن نشاط اجتماعی به جامعه خوزستان نیازمند ابزار است و ما هم در این راستا مجدانه در پیگیر هستیم و به وظیفه خودمان در قبال جامعه عمل می‌کنیم .

حیدری بیان کرد : پر کردن خلا جامعه دانشگاهی و ورزش نیز یکی از اهداف ما است. در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است و نشست‌های خوبی در حوزه پژوهشی و آموزشی برگزار کرده‌ایم.

وی با قدردانی از باشگاه‌های ملی‌حفاری و مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: هدف ما این است که علاوه بر این باشگاه‌ها، شرکت‌های خصوصی نیز در ورزش سرمایه‌گذاری کنند .

***

سالار محمدنیا مجدداً برای چهار سال رئیس هیئت تیراندازی استان خوزستان شد.
به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی شهر نوشت؛ مجمع انتخاب رئیس هیئت تیراندازی خوزستان با شرکت یک نامزد برگزار، و سالار محمدنیا به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.
مجمع  با حضور ۱۶ عضو در سالن اجتماعات هتل طلائیه اهواز برگزار شد،محمدنیا حائز تمام ۱۶ رای بنام خود شد .

علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی که در این مجمع حضور نداشت، اختیارات برگزاری این مجمع را به مدیر کل ورزش و جوانان استان خوزستان تفویض کرده بود.

افشین حیدری ضمن تبریک به محمدنیا که برای چهار سال دیگر سکان‌دار هیات تیراندازی استان شد ، اظهارکرد : محمدنیا از نیروهای توانمند است و امیدوارم در چهار سال آینده نیز بتواند کارهای خوبی را که آغاز کرده است، به سرانجام برساند .تاکنون اتفاقات خوبی در تیراندازی استان داشته‌ایم و امیدوارم این روند تداوم داشته باشد و همچنین شاهد فعال شدن شهرستان‌های بیشتری در این رشته باشیم .
اعضای مجمع متشکل از سه رییس هیات تیراندازی شهرستان های خوزستان، نماینده آموزش و پرورش، نماینده باشگاه ها، نماینده مربیان، نماینده داوران، نماینده ورزشکاران، نماینده بانوان، نامزد ریاست هیئت و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بودند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست