• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-02-20
  • شناسه خبر: 8351

در نشست ویدیو کنفراسی ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور – استاندار خوزستان : تردد روزانه ۳۰۰ مسافر در مرز وضعیت کرونایی را در خوزستان تشدید کرد

استاندار خوزستان گفت: طبق بررسی های انجام شده تردد روزانه بیش از ۳۰۰ عراقی در ۲ مرز چذابه و شلمچه عامل تشدید ویروس کرونا در این استان بوده است. ...

به گزارش شهرنوشت ؛ قاسم سلیمانی دشتکی استاندارخوزستان  امروز شنبه (۲ اسفندماه۹۹) در نشست ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور ؛ اظهار کرد: پیک سوم بیماری تقریبا از اوایل بهمن ماه در استان شروع شد و از پنجم بهمن ماه شدت گرفت به همین دلیل شامگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه جلسه مشترکی بین ستاد مدیریت کرونا و شورای تامین استان برگزار و تصمیمیات خوبی گرفته شد.

وی افزود: همزمان با این موضوع جلسات متعددی با مسئولان بهداشت و درمان و گروهای مختلف استان گرفته شد.

استاندار خوزستان گفت :  روز گذشته مجدداً جلسه ستاد مدیریت کرونا و شورای تامین استان را با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت برگزار و تصمیمات جدی تری اتخاذ گردید.

سلیمانی خاطر نشان کرد : علاوه بر بحث ترددها، یکی از مشکلات ما وجود فرهنگ های بسیار زیاد قبایل و عشایر استان است که مدیریت آن کار بسیار سختی است ،لذا تصمیم گرفتیم قبل از برگزاری هر گونه مراسمی از بزرگان آن طایفه دعوت و تعهدات لازم برای جلوگیری از تجمع گرفته شود.

وی عادی انگاری در کل کشور از جمله خوزستان را یک عامل مهم در انتشار بیماری دانست و گفت: پیشنهاد می کنم که همان شرایط قرمز، نارنجی و زرد برای وضعیت استان ها ادامه داشته باشد و در صورتی که تعداد مبتلایان به صفر رسید آن موقع به سراغ وضعیت آبی و سفید برویم.

سلیمانی دشتکی گفت: فعلاً به مدت یک هفته تردد در مرزها را ممنوع کردیم تا بتوانیم شرایط تست سریع تر را در این مناطق آماده کنیم .

وی افزود :همچنین یک اقامتگاه موقت برای مسافرین تدارک دیده تا بعد از ۶ ساعت جواب تستشان را دریافت کنند. ما تصمیمات شدیدتری برای سایر اقشار و گروه ها اتخاذ کردیم که فکر می کنم در کوتاه مدت اثر بخش باشد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: گروه نظارت بر اصناف، ادارات و … را بسیار قوی تر کردیم و نظارت بر مصوبات را به کلیه ادارات ابلاغ کرده و مصوب شد با همکاری دستگاه های مربوطه به شدت فعال شوند .

وی ادامه داد : قرارگاه قربالگری طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی را بسیار فعال تر کرده و تقسیم کار بهتری انجام دادیم و همه ادارات را موظف کرده ایم تا  از این طرح به شدت حمایت کنند.

مقام عالی دولت در استان خوزستان تصریح کرد : فعلا به صورت موقت محدودیت های شدید یک هفته ای را تصویب کردیم و از آنجایی که رشد بیماری بسیار زیاد است ، احتمال زیاد این محدودیت ها تمدید می شود .

استاندار خوزستان گفت: پیشنهاد می کنم مجوز اخذ تصمیمات محلی برای کنترل بیماری به استان داده شود زیرا در بعضی مناطق به خاطر سرعت انتقال ویروس باید لحظه ای تصمیم گرفته شود و انتظار داریم یک اختیاراتی به ما داده شود تا ما بتوانیم متناسب با وضعیت هر شهرستان تصمیم گیری کنیم و دیگر نیاز به مراوده و اخذ مجوز از مرکز نباشد.

سلیمانی با اشاره به کمک‌ و حمایت از مشاغل و اصناف در شرایط موجود گفت : پیشنهاد می کنیم وصول مالیات توسط اداره کل امور مالیاتی در مدت تعطیلی بازار محاسبه نشود و چک های سررسید شده مراکز کسب و کار امهال داده شود.

وی ادامه داد: تخفیف مالیاتی یک دوره سه ماهه برای اصناف و اتحادیه ها در نظر گرفته شود .

استاندار خوزستان افزود : همچنین حمایت مالی دولت به اقشار آسیب پذیر از اعمال محدودیت ها و تقسیط قبوض خدماتی و تعدیل اقساط سررسید شده بانکی صاحبان صنوف و مشاغل به مدت ۶ ماه لحاظ شود.

وی افزود : از سازمان تامین اجتماعی درخواست داریم در خصوص وصول بیمه اصناف و مشاغل به ما کمک کند.

لازم به ذکر است : تا کنون ۱۱ شهرستان استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست