• شناسه خبر: 2151

رئیس مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان : در حوزه ورزش با توسعه بی‌رویه باشگاه‌های زیرزمینی مواجه هستیم .

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان : در کشور با توسعه بی‌رویه باشگاه‌های زیرزمینی و مصرف مواد نیروزا، غیراستاندارد و غیربهداشتی مواجه هستیم . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

محمدرضا فضلی در جلسه با مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان که امروز (شنبه ۷ بهمن ماه ۹۶ ) در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد ، اظهار کرد: ما بعد از اینکه اولین همایش یافته‌های پژوهشی استان‌ها را برگزار کردیم و در صدد هستیم که هر سال همایشی در حوزه ورزش و جوانان برگزار کنیم  .

فضلی افزود  : منتخبی از بهترین طرح‌های پژوهشی کاربردی هم درحوزه ورزش و هم حوزه جوانان استان‌ها برای ارائه در این همایش مطرح و توسط کارشناسان این حوزه ها داوری می‌شوند . از مجریانی که این طرح‌ها را ارائه می‌دهند این انتظار را داریم ، بتوانند یافته‌های پژوهشی‌ و علمی خود را در اختیار مدیران اجرایی و کارشناسان حوزه ورزش و جوانان قرار دهند تا در جهت توسعه و پیشرفت این حوزه ها کاربرد داشته باشند و این رویکرد ما از برگزاری همچون همایش هایی است.

وی خاطرنشان کرد : طی صحبت هایی که مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان داشته ایم ، این اداره کل تفاهم‌ نامه‌ای با دانشگاه منعقد کرده است که این امر بسیار مهم و درستی است . ضمناً فضای شورای پژوهشی با توجه به کاربردی و اثرمحور بودن پژوهش ، باید برای استفاده از همه ظرفیت ها در تمام استان گسترش پیدا کند .

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت : فعالیت‌های پژوهشی در قالب طرح‌های پژوهشی ، همچنین برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و حمایت از پایان نامه ها و …. قابل برنامه‌ریزی هستند . ضمناً در مراکز مطالعاتی وزارت ورزش و جوانان ، ظرفیتی جهت انعکاس یافته‌های پژوهشی و مقالات علمی در حوزه های ورزش و جوانان وجود دارد.

فضلی گفت : ما نیاز مبرم به فعالیت های پژوهشی داریم ،زیرا سن حدود نیمی از جمعیت ما بالای ۲۹ ساله هستند و در سال‌های آتی ، یک کشور پیر خواهیم داشت ، بنابراین باید در این خصوص  هزینه بیشتری در بحث ناتوانی‌های سنی و کهولت اختصاص دهیم .

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان ؛ عنوان کرد : در حوزه ورزش با توسعه بی‌رویه باشگاه‌های زیرزمینی و  همچنین مصرف مواد نیروزای غیر استاندارد و غیربهداشتی مواجه هستیم ، که بسیار خطرناک است ، بهمین دلیل تصمیم گرفتیم که جهت آگاهی بخشی و اطلاع جامعه از این خطرات مصرف مکمل‌ها و داروهای نیروزا که مستقیماً به سلامت جسمی و روانی افراد ضربه می‌زند ، کارگاه و سمینار برگزار کنیم .

وی همچنین گفت: یکی از ویژگی‌های یک سازمان سالم، هویت آن است که از طریق ارتقا علمی و دانش می‌توانیم سازمانی با هویت رو به تکامل داشته باشیم؛ این پژوهش ها کمک می‌کند که مدیران ما با مخاطبین خود ارتباط بهتری برقرار کنند ، زیرا پژوهش باعث منعکس شدن این نیازها می‌شود . همچنین پژوهش به نگاه و بینش مدیران وابسته است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد : سهم پژوهش در وزارت ورزش بسیار کم است اما خوشبختانه وزیر فعلی نگاهش به بخش پژوهش مثبت است . همچنین در استان‌ها نیز شاهد حضور کارشناسان بسیار بیشتری نسبت به سالهای قبل هستیم .

اداره کل ورزش و جوانان خوزستان فردا  (یکشنبه ۸ بهمن ماه۹۶) میزبان همایش ارائه یافته‌های پژوهشی استان‌های منطقه ۶ کشور است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست