• شناسه خبر: 5115

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان : پوشش ۳۵۰ هزار دانش آموز خوزستانی در طرح ملی “نماد”

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از پوشش ۳۵۰ هزار دانش آموز خوزستانی در طرح ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) خبرداد . ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ مهدی رفیعی دهکردی روز چهارشنبه (۱۷ مهرماه ۹۸ ) با اعلام این خبر گفت : ۱ هزار و ۳۵۱ مدرسه در استان خوزستان مجری طرح ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) خواهد بود .

وی با اشاره به اینکه اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی این اداره کل  به عنوان متولی طرح برنامه های راهبردی “نماد ” را در دست اجرا دارد ، اظهار کرد: این طرح یکی از جامع ترین برنامه هایی است که با همکاری ۱۲ دستگاه حمایتی اجرا می شود.

رفیعی در عین حال با بیان اینکه بیش از تعداد مجری طرح نماد ، بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است ، در ادامه افزود:  مهارت های اجتماعی مهمی مانند خودآگاهی و همدلی، ابراز وجود، مدیریت استرس، مدیریت اضطراب، روابط بین فردی، ارتباط موثر، کنترل خشم، خلاقیت و تفکر نقادانه از جمله  مهارت‌هایی هستند که در این طرح به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه مدرسه در رشد و پرورش شخصیت کودکان نقش بسزایی دارد، گفت: در طرح ملی “نماد” آگاهی بخشی به والدین دانش آموزان، مدرسه و گروه همسالان اهمیت فراوانی دارد. همچنین در این طرح کودکان به عنوان شهروند آماده ورود به جامعه می شوند.

رفیعی ؛ طرح ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) را طرحی در راستای آگاهی بخشی هرچه بیشتر به دانش آموزان دانست ، و تصریح کرد :   تامین و ارتقا ی مراقبت‌های اجتماعی در مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور، استقرار نظام جامع مراقبت‌های اجتماعی از دانش‌آموزان از طریق مشارکت بین‌بخشی مبتنی بر مدل بومی و سبک زندگی ایرانی اسلامی، ایجاد نظام شناسایی دانش‌آموزان آسیب‌پذیر و آسیب دیده و استقرار نظام ارجایی مناسب از جمله اهداف اجرای این طرح هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست