• شناسه خبر: 17655

«نه» بزرگ مردم به فرصت طلبان/ شهرداری اهواز محل عقده گشایی و بازیابی ورشکسته گان سیاسی نیست

شهرنوشت؛ در پی تایید نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه اهواز، حمیدیه، باوی و کارون توسط شورای نگهبان، آقایان مجتبی یوسفی، سید محسن موسوی زاده و محمد امیر به عنوان نمایندگان دوره دوازدهم راهی بهارستان شدند. ا ...

شهرنوشت؛ در پی تایید نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه اهواز، حمیدیه، باوی و کارون توسط شورای نگهبان، آقایان مجتبی یوسفی، سید محسن موسوی زاده و محمد امیر به عنوان نمایندگان دوره دوازدهم راهی بهارستان شدند. این رویداد مهم سیاسی(برگزاری انتخابات پرشور گذشته در اهواز) نشان دهنده اعتماد مردم به کسانیست که قرار است در آینده ای نزدیک سرنوشت و مسیر توسعه و پیشرفت جامعه و این حوزه انتخابیه را ترسیم کنند، که بسیار به آن امیدوارم چون ترکیب جوان این دوره نمایندگان اهواز در مجلس نوید روزهای خوب را می دهد.

اما در کنار آن عملکرد مثبت مردم اهواز در کارزار انتخابات که نشان دادند به نظام و انقلابشان پایبند هستند، شاهد پدیده ناخوشایندی بوده و هستیم که در آن برخی از خبرنگارنماها(با همکاری شهردار یکی از شهرستانها)، منافع‌طلبان(برخی پیمانکاران و همراهان نمایندگان مجلس کنونی و اسبق که با نه بزرگ مردم در انتخابات یازدهم اسفند مواجه شدند) و عناصر تخریبگر دیگر با انتشار اخبار کذب و ایجاد سیاه نمایی به تمام معنا، تلاش داشتند با انعکاس تشنج در فضای مجازی، قبل و پس از انتخابات بر نتایج آن تاثیرگذاری کنند. لذا باید یادآور شد اقدامات مذکور نه تنها به اعتماد عمومی آسیب می‌زند و می‌تواند زمینه‌ساز بی‌ثباتی و اختلاف در سطح جامعه شود(به فرموده رهبر معظم انقلاب: برخی هم مسیر با دشمنان این نظام می شوند) بلکه نیات شوم آنها توسط مردم بیشتر شناخته شد و نتایج آرا و تایید این انتخابات مشخص کرد که آنها اقبال عمومی برای رای آوری و… ندارند و به دنبال سیاه نمایی هستند.

اخیراً، همین افراد با اهدافی مشخص که بیشتر منافع شخصی و گروهی است، به دنبال برکناری شهردار اهواز و جایگزینی فردی از شرکای خود هستند. این رویکرد نشان دهنده تلاش برای دستیابی به قدرت و نفوذ در ساختارهای اداری و تصمیم‌گیری شهری است که با نوع کنش های چندماهه گذشته شان می‌تواند به زیان مردم و منافع عمومی نیز تمام شود.

در سویی دیگر رضا امینی، با تلاش در جهت بهبود و اصلاح زیرساخت های حوزه‌های مختلف شهرداری اهواز(عمران، مالی، اداری و… که به پاشنه آشیل این شهرداری معروف بودند و اگر اتفاق نمی افتاد ممکن بود چندصباحی بعد منجر به بیکاری و اعتراض گسترده کارکنان آن شود) عملکرد قابل توجهی از خود به جای گذاشته است(که به تأیید کارشناسان برجسته حوزه شهرسازی رسیده است) اما اخیراً، این عده در پی تخریب وی هستند تا فردی غیر اصلح که حلقه ی وصل منفعت طلبانه است را جایگزین او کنند! این اقدام نه تنها به منافع شهر و شهروندان آسیب می‌زند، بلکه از رویکردی غیرشفاف و سوداگرانه نشأت می‌گیرد. ضروری است که مردم، رسانه ها و نخبگان اهواز از این موضوع آگاه شوند تا در مقابل تلاش‌هایی که به زیان شهر است، مقاومت کنند.
از نهادهای امنیتی و قضایی تقاضا داریم روابط بین این حلقه را که قبل و پس از انتخابات بر عرصه اعتماد و آرامش مردم تاختند را شناسایی کرده و جهت روشنگری با کمک رسانه های مردمی و دلسوز محکوم و به جامعه معرفی کنند.

پی نوشت
۱_ اگر ترمیم و اصلاح آبفای اهواز که می بایست روزی اتفاق می افتاد نبود، قطعا ترافیک، غبار محله ای، نازیبایی و… را در اهواز شاهد نبودیم و عملکرد این تیم مدیریتی شهرداری بیشتر به چشم شهروندان و رسانه ها می آمد.

۲_ چرا برخی رسانه های وابسته به جریان مذکور(رسانه های فحاش، عربده کش، اهل بهتان و… که شکست آنها را در صحن شورا و انتخابات مجلس شاهد بودیم) باران و آبگرفتگی اهواز را این روزها نتیجه عملکرد امینی شهردار کنونی می دانند؟ درصورتیکه که می دانیم این معضل مربوط به یک شهردار یا چند شهردار گذشته نیست و باید با یک اعتبار ملی و همکاری بین بخشی چند دستگاه تا کنون صورت می پذیرفته و قطعا تا مادامی که با تلاش و پیگیری ملی حل نشود میراث این شهر می ماند.

سوم: شهروندان حوزه انتخابیه اهواز آگاه و با مطالعه هستند و به خوبی عملکرد جریانات ویژه خوار چند دهه گذشته را شناسایی کرده و «نه» بزرگی به افرادی گفتند، که توسعه‌ی شهر و رفاه مردم را اولویت خود نمی دانستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست