• شناسه خبر: 2902

کلنگ زنی مقبره امامزاده عبدلله دهستان دهملا در هندیجان

مراسم کلنگ زنی مقبره امامزاده عبدلله دهستان دهملا از توابع شهرستان هندیجان روز گذشته با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان، آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در استان و برخی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

مراسم کلنگ زنی مقبره امامزاده عبدلله دهستان دهملا از توابع شهرستان هندیجان روز گذشته با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان، آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و برخی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد.
آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در استان ، استاندار خوزستان ، مدیرکل اوقاف استان خوزستان ، امام‌جمعه ماهشهر، امام‌جمعه هندیجان، امام‌جمعه شوشتر، مدیران و مسئولان محلی در مراسم کلنگ زنی طرح توسعه‌ای امامزاده عبدالله (ع) روستا دهملای بزرگ حضور داشتند.
آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان در این مراسم اظهار داشت: شهرستان هندیجان و روستای دهملا از سالیان دیرباز مهد پرورش علمای بزرگ بلاد بوده و این مناطق به دار المومنین معروف هستند.
وی افزود: قدمت چند هزارساله هندیجان نشان از بزرگی و وفاداری این مردمان خون گرم به اهل‌بیت عصمت و طهارت است. مردم این مناطق با ارادت خاصی که نسبت به اهل‌بیت پیامبر و فرزندان آن‌ها دارند،زبان زد مردم ایران هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان بیان کرد: در سال‌های گذشته (خرداد ۸۶) یک یادواره بزرگ تکریم و تجلیل از شهدا در روستای دهملا برگزار شد، که بنده با این‌ همه مشغله و مشکلات به سبب برگزاری بسیار زیبا و درخور نام شهدا این یادواره عزیز را به یاد دارم و مجدد از همه دست انکاران برگزاری آن تشکر می‌کنم.
وی گفت: برگزاری چنین مراسمات و یادواره‌هایی در مناطق هندیجان یک‌ چیز را به همه تداعی می‌کند و این یعنی اینکه مردمان این خطه هیچ‌گاه راه اهل‌بیت عصمت و طهارت، شهدای گران‌قدر، راه انقلاب و پیروی از ولایت‌فقیه را فراموش نکرده و بر اراده خود مستحکم ایستاده‌اند.
برگزاری مراسمات اهل‌بیت نشان از تعهد عمیق مردم هندیجان است
جزایری عنوان کرد: تنها راه نجات‌ بخش مردم راه امامت و ولایت است، خط امامتی که طاغوتیان از صدر اسلام تاکنون به انواع حیله‌ها و توطئه‌ها قصد انحراف مردم را داشتند اما مردم با بصیر نقشه‌های همه دشمنان را منکوب کردند.
وی افزود: امروز هم ما به همت همین مردم عزیز دوباره دوره هم جمع شده‌ایم تا بارگاه امامزاده عبدالله (ع) از نوادگان حضرت امام سجاد (ع) را با همکاری مردم، خیرین و مسئولان بازسازی و توسعه بدهیم. انشالله این برکتی در همه زندگی ما  قرار گیرد.
 گفتنی است از سوی دکتر شریعتی استاندار خوزستان مبلغ یکصد میلیون تومان جهت هزینه ساخت و تکمیل این امامزاده اختصاص داده شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست