• شناسه خبر: 4233

گردشگری سلامت خوزستان شتاب گرفت/راه‌اندازی مجهزترین مرکز تصویربرداری پزشکی با هدف جذب گردشگر به اهواز

بزرگترین و مجهزترین مرکز تصویربرداری پزشکی ایران در خوزستان و با بهره‌گیری حداکثری از تجهیزات فوق پیشرفته تشخیصی موجود در دنیا و با هدف خدمت‌رسانی به گردشگران سلامت داخلی و خارجی در اهواز و با برند «اکسین» افتتاح می‌شود. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت به نقل از بخش تشکل‌های صدای میراث، بنیانگزار و رئیس هیات امنا بزرگترین و مجهزترین مرکز تصویربرداری پزشکی ایران گفت: مرکز تصویربرداری پزشکی اکسین در اهواز به عنوان یک مرکز جامع گامی نو در بالا بردن سرانه درمانی و پایش سلامت هم استانی های عزیز در خوزستان محسوب می شود و قابلیت پذیرش گردشگر بین المللی سلامت را دارد.
مجتبی انصاری افزود: با توجه به محرومیت استانهای لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، ایلام در حوزه پزشکی و همجواری با استان خوزستان این مرکز جامع تصویربرداری پزشکی قابلت جذب گردشگران سلامت آن استان ها را به همراه گردشگران سلامت کشورهای عراق و حوزه خلیج فارس دارد.
او گفت: تاسیس و راه اندازی مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین به منظور کمک به تشخیص صحیح جهت درمان های مناسب گامی بزرگ و پر افتخار برای ارتقای سطح سلامت مردم خوزستان، استانهای همجوار و حتی کشورهای همسایه محسوب و یک افتخار و سرمایه عظیم پزشکی تقدیم کشور عزیزمان ایران می شود.
وی یادآور شد: خدمات و تجهیزات پیشرفته این مجموعه در نوع خود کم نظیر و نادر است و انتخاب افراد متخصص جهت بهره برداری صحیح و سنجیده از ابزار تشخیصی دو اقدام مهم و موثر در راستای جلب اعتماد و اطمینان خاطر مراجعین و بیمارام می باشد. در همین زمینه استفاده از توان علمی و تجربیات ارزشمند پزشکان متخصص و بنام مورد تاکید قرار گرفته است.
انصاری افزود: وجود دستگاههای تشخیصی که تا به امروز در این استان و یا حتی کشور با عدم وجودشان مشگلاتی عظیم و خساراتی جبران ناپذیر را به همراه داشتند، به این مرکز این امکان را می دهد که یاری رسان کودک تا کهنسال باشد و در جهت التیام درد آنها و درمان بیماری آنان سهم بزرگی را ایفا کند.
بنیانگذار و رئیس هیات امنا بزرگترین و مجهزترین مرکز تصویربرداری پزشکی ایران گفت: مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین از بخش های مختلفی همچون ام آر آی، سی تی اسکن، رادیولوژی دیجیتال و پانورکس، سونوگرافی، گاما اسکن، ماموگرافی و سنجش تراکم استخوان برخوردار است. در این مرکز همچنین کلینیک اینترونشن و RF تومورهای کبدی، کلینیکاینترونشن بیماری های پستان و زنان، کلینیک ستون فقرات، لیزر آندوسکوپ و کلینیک بررسی سلامت جنین ارائه خدمت خواهند نمود.
انصاری درباره هدف از طرح و نمای ساختمان مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین اعلام کرد: هدف از طراحی نما با توجه به کاربری تشخیصی- رمانی، ایجاد فضایی کلاسیک و همچنین ایجاد تفاوت چشمگیر مشهود نسبت به ساختمان ها و مراکز پژشکی ساخته شده در سطح شهر است. به همین منظور شیوه متفاوت نورپردازی متناسب با طراحی کلاسیک ساختمان در نظر گرفته شده که منجر به ایجاد دو نمای متفاوت از ساختمان در دو زمان روز و شبی می باشد.
بنیانگذار و رئیس هیات امنا بزرگترین و مجهز ترین مرکز تصویربرداری پزشکی ایران تاکید کرد: اکسین با دیدگاه وسیعی که نسبت به رشد و توسعه کشور به خصوص استان خوزستان و همچنین کشورهای همجوار دارد، حضور متفاوتی را در عرصه درمان و بیماران مراجعه کننده، هدفی متفاوت دارد و با نام خود، سلامتی را در دل نگران هزاران بیمار نوید می بخشد.
وی خبر از فعالیت ۲۴ ساعته مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین برای خدمت رسانی به مردم داد و افتتاح این مرکز را هفته دولت در شهریور ۱۳۹۸ یادآور شد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست