• شناسه خبر: 269

در فرمانداری اهواز بررسی شد/ آخرین وضعیت عملکرد اشتغال واقتصاد در روستاها

جلسه بررسی آخرین وضعیت عملکرد اشتغال واقتصاد در روستاها با حضورمدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بخشداران منطقه ۲خوزستان،در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اهواز تش ...

پیمان نجف پور- به گزارش پایگاه خبری ،تحلیلی شهر نوشت :

به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز عبدالله حسینی مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری خوزستان درجلسه بررسی آخرین وضعیت عملکرد اشتغال واقتصاد در روستاها که با حضور بخشداران منطقه ۲ در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد،گفت:روند برگزاری جلسات منطقه ای به صورت منظم ومدون در حال برگزاری است که امید است با توکل برخداوند متعال بررسی ها وپیگیری ها در خصوص اشتغال ، دقیق وبه سرعت انجام گیرد.

وی افزود: فعالیت های اقتصادی کار زمان بری است که باید با تلاش وپیگیرهای مستمر انجام گیرد تا به ثمر برسد وما در تلاش هستیم وبه هیچ عنوان این امر مهم را تا تحقق نهایی رها نخوایم کرد.

مدیرکل امور روستایی ادامه داد:شرکت های تعاونی دهیاران باید از نیروهای متخصص وکارشناس در بحث اشتغال کمک گرفته وبا راهنمایی ،موضوعات مربوط به طرح های اشتغالزایی را پیش ببرند.

حسینی افزود : بخشداران در مورد انجام طرح های اشتغالزایی که دیگر شهرستان ها نمونه آن را انجام داده اند الگو گیری کرده وازتجربیات صاحب طرح استفاده و بهره برداری نمایند.

در ادامه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  گفت: ما در تلاش هستیم برای روستاهایی که جمعیت ۲۰خانوار و یا کمترهستند اعتبار جذب کرده تا بتوان فعالیت های عمرانی را انجام ،تا اهالی این روستاها هم بتوانند از این امکانات استفاده لازم را ببرند.

انصاریان عنوان کرد: طرح هادی یک طرح ملی است ولازمه اجرای طرح هادی مصوبه کمیته برنامه ریزی شهرستان است وباید در مراجع تصویب واعتبارش تامین گردد. ساخت وساز مجاز وبا هماهنگی این کمیته و باداشتن مجوزات لازم این طرح اجرا گردد.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را درجهت آبادانی روستاها خواهیم کرد وهرکجا نیاز به همراهی بنیاد مسکن باشد دریغ نخواهیم کرد و تا نهایی شدن موضوعات پیگیری خواهیم بود.

در ادامه علی بلمچی بخشدار مرکزی اهواز که میزبان حضور بخشداران در فرمانداری اهواز بود عنوان کرد: ماباید آگاهی مردم را نسبت به اشتغال  وکارآفرینی بالا برده تا بتوان بازدهی خوبی را از طریق آموزش به روستاییان دریافت کنیم.

در پایان بخشداران شهرستانهای اهواز،حمیدیه،باوی،هویزه و دشت آزادگان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال روستایی مطالبی را عنوان کردند.

کد: ۳۵۳۶۰

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست