• شناسه خبر: 450

آئین تودیع و معارفه شهردار کلانشهر اهواز

پیمان نجف پور – شهر نوشت مراسم معارفه منصور کتانباف و تودیع سیدخلف موسوی با حضور جمع کثیری از مدیران استانی و شهری و اصحاب رسانه و مطبوعات برگزار شد. آئین تویع و معارفه شهردار کلانشهر اهواز در سالن اجتماعات مجتمع ف ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت

مراسم معارفه منصور کتانباف و تودیع سیدخلف موسوی با حضور جمع کثیری از مدیران استانی و شهری و اصحاب رسانه و مطبوعات برگزار شد.

آئین تویع و معارفه شهردار کلانشهر اهواز در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی فجر اهواز برگزار شد ،در این مراسم  معاون سیاسی و اجتماعی استانداری ، آیت الله شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان ، آیت الله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان، جانشین قرارگاه امنیتی ابوالفضل(ع) خوزستان، سرپرست فرمانداری اهواز ، رئیس و اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز، فرماندهی نیروی انتظامی اهواز و جمعی دیگر از مسئولین و مدیران استانی و مدیران و کارکنان شهرداری اهواز  و اصحاب رسانه و مطبوعات حضور داشتند.

منصور کتانباف ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و  خیرمقدم و تشکر از مدعوین حاضر در جلسه ، از کارکنان شهرداری اهواز تقدیر کرد و اظهار داشت: بار سنگین خدمات شهرداری به دوش پرسنل این مجموعه است و اگر موفقیتی است مرهون زحمات این عزیزان است که در همه ی ادوار، خادم مردم بوده اند .

شهردار اهواز با تشکر از شورای اسلامی شهر اهواز در دوره ی پنجم اظهار داشت: از حسن نظر این عزیزان سپاسگزارم که این مسئولیت سنگین را به بنده سپردند و در این مسیر سخت و دشوار از خداوند متعال یاری میطلبم و به چهارده معصوم بویژه حضرت فاطمه الزهرا(س) متوسل می شوم و امیدوارم با یاری همه ی مردم و مسئولین، بتوانیم بخشی از اهداف کلان شهرداری اهواز را که در راستای سند چشم انداز پیشرفت کشور تنظیم شده ، محقق سازیم.

کتانباف بخشی از اهداف کلان برنامه ی توسعه ی شهرداری اهواز را برشمرد و گفت: نخستین وظیفه ی ما احیای هویت اسلامی، ایرانی و اهوازی است. اهواز دروازه ورود تشیع و زادگاه علی بن مهزیار اهوازی است. این شهر سرزمین بسیاری از شهدا و یادگاران دفاع مقدس و مدافعین حرم است. باید این هویت را بازیابی کرده و گسترش دهیم.
وی افزود: بهبود کیفیت خدمات شهری با رعایت توسعه ی متوازن شهری و توزیع خدمات متعادل  در کلیه ی مناطق اهواز از موضوعات مهم است. باید خدمات را به صورت عادلانه در همه ی نقاط شهر به گونه ای ارائه دهیم که فاصله ی مناطق کم برخوردار و برخوردار کاهش یابد.
شهردار اهواز، گسترش فضای سبز را از دیگر اهداف کلان توسعه ی شهرداری اعلام کرد و گفت: ارتقای فضای سبز با توسعه یکپارچه ی درون شهری و برون شهری که شامل کمربند سبز است، انجام می شود که در این راستا در دوره ی قبل، شهرداری با حمایت استاندار وقت، دکتر حجازی، توانست ۱۰۰۰هکتار پروژه ی کمربند سبز را اجرا کند که خوشبختانه ۸۰۰ هکتار آن موجود است.
کتانباف با تاکید بر ارتقای سطح بهداشت و محیط زیست شهری با مدیریت صحیح پسماندها گفت: امروزه از پسماندها به عنوان طلای کثیف یاد می شود و باید با روشهای نوین علاوه بر دفع صحیح پسماندها و حفظ محیط زیست شهری از این ثروت به نحو شایسته ای بهره برداری کنیم.
وی با شمردن بخش دیگری از اهداف کلان شهرداری اهواز ادامه داد: با توسعه ی کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل شهری اعم از قطار شهری، ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، علاوه بر کاهش آلودگی هوا، شاهد کاهش زمان سفرهای درون شهری شهروندان خواهیم بود. استقرار نظام شهروند الکترونیک، ارائه ی خدمات سالم تر و اقتصادی تر به مردم را در پی خواهد داشت و توسعه و ارتقای فرهنگ شهروندی در راستای جلب مشارکت شهروندان باید قطعاً در نظر گرفته شود.
شهردار اهواز به پتانسیل های نهفته در رودخانه ی کارون اشاره و افزود : توسعه ی حاشیه ی کارون در راستای جلب گردشگر و تقویت هویت شهر اهواز در دستور کار قرار می گیرد .
منصور کتانباف ، اعتماد سازی و جلب رضایت شهروندان را از دیگر اولویتهای کاری خود برشمرد و گفت : یکی از اموری که منجر به تحقق این امر می شود، استقرار و نهادینه کردن قانون در شهرداری است. در شرایط فعلی قوانین متعدد به شکلی است که هر کس تفسیر خودش را از آن دارد که باید این روند را اصلاح کنیم تا بتوانیم براساس قانون صحیح خدمات شهرداری را ارائه دهیم.

شهردار اهواز با بیان این نکته که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کار امروز بسیار از گذشته دشوارتر و سخت تر است، با تاکید بر ضرورت همدلی و همراهی کلیه ی ارگانها و نهادها با شهرداری در مسیر خدمت به مردم خاطرنشان کرد: در این مسیر از رهنمودها و نظرات شورای اسلامی شهر بهره خواهم برد و دست یاری به سوی همه ی مردم و مسئولین دراز می کنم. همه ی ما یک تیم هستیم که قرار است اداره کلانشهر اهواز را بر عهده داشته باشیم و این تیم از همه ی ارگانها تشکیل شده است. امیدوارم که با وحدت و انسجام بتوانیم شهرمان را هر روز بیشتر از قبل توسعه دهیم و بتوانیم در راستای فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) گام برداشته و توفیق سربازی مقام معظم رهبری را داشته باشیم و شرمنده ی شهروندان ، خانواده های شهدا و ایثارگران نشویم .
وی در پایان از زحمات و سیدخلف موسوی شهردار سابق اهواز تقدیر کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست