• شناسه خبر: 340

در پنجمین جلسه شورای کلانشهر اهواز مطرح شد .

در پنجمین جلسه شورای کلانشهر اهواز اصلاحیه مصوبه تعیین معاونین شهردار توسط شورا مطرح شد که علی رقم مخالفت فرمانداری در چند بند از این مصوبه با توضیح اینکه در حوزه اختیارات اعضای شورای شهر نمیباشد، اما با اکثریت آرا به تص ...

 پیمان نجف پور -به گزارش شهرنوشت
در پنجمین جلسه شورای کلانشهر اهواز اصلاحیه مصوبه تعیین معاونین شهردار توسط شورا مطرح شد که علی رقم مخالفت فرمانداری در چند بند از این مصوبه با توضیح اینکه در حوزه اختیارات اعضای شورای شهر نمیباشد، اما با اکثریت آرا به تصویب رسید .
در ادامه جلسه  مشکلات و کاستی های قطار شهری مطرح شد ،
شاهینی مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز با بیان اینکه در صورت انعقاد قرارداد با بانک توسعه تعاون جهت انتشار اوراق مشارکت با قطار شهری ، که در باز پرداخت مبالغ مورد نظر  و البته با توجه به اینکه شهرداری مشکل نقدینگی دارد اما با ارزش افزوده مشکل  مرتفع می گردد .
شاهینی همچنین خواستار یافتن راهکاری برای به راه انداختن پروژه و رفع مشکلات موجود شد و گفت: با همکاری و همفکری مشاورین پروژه و موافقت دکتر کتانباف تصمیم بر این شد که برای پروژه قطار شهری روز شمار بهره برداری از پروژه را تدارک ببینیم تا قولی بی عمل در خصوص  بهره برداری نگفته باشیم .
وی افزود : این روز شمار الزامی و  قابل اجرا است که بر اساس فاکتورهای منابع مالی، اجرایی و  مدیریت صحیح در نظر گرفته می شود. اعداد و ارقام و نیاز های مالی این پروژه مشخص هستند لذا ما نیاز به همکاری و کمک سایر مدیران استان را هم داریم تا اهواز ازاین امکان بی بهره نماند.
مدیر عامل سازمان قطار شهری گفت : دلیل عمده ای که باعث شد بودجه کمی در  خصوص این پروژه به اهواز تعلق گیرد ، عدم اجرا شدن پروژه است. امیدوار به رفع مشکلات مالی این پروژه هستیم و انتظار می رود مصوبات این پروژه به تعویق افتاده تا چگونگی بازپرداخت اقساط با نظر دکتر کتانباف همراه باشد.
محمد جعفر فلسفی رییس شورای کلانشهر اهواز خطاب به صحبت های مدیرعامل قطار شهری اهواز عنوان کرد: اعداد و ارقام پروژه مشخص است و استان های دیگر از این پروژه استفاده کرده اند بنابر این دلیل ندارد که برای شهر ما چنین اتفاقتی رخ دهد. باید سعی کرد با برنامه گام برداشت تا مردم شاهد این امکان باشند.
کعب عمیر دیگر عضو شورا خواستار به حق استفاده کردن از منابع اخذ شده توسط مسئولین قطار شهری شد و اظهار کرد: پولی که برای تجهیزات ارائه می دهیم حق مردم است، لذا تجهیزاتی که برای پروژه با آن ها خریداری می شود نباید در انبار بماند، این کمک ها زمانی ارزشمند می شوند که پروژه فعالیت کند. این پروژه باید تحلیل و بررسی شود و تنها به قرائت لایحه های آن اکتفا نشود.
سپس در جمع بندی لایحه تصمیم بر این  گرفته شد تا  پروژه به کمیسیون تلفیق و حمل و نقل سپرده ، تا تصمیمات نهایی در خصوص آن اتخاذ شود.
در پایان نیز پیشنهاد یک میلیارد ریالی سرپرست شهرداری اهواز مبنی بر کمک به مساجد، حسینیه ها و هیئت های عاشورایی در ایام محرم با هدف اینکه هیئت ها و حسینه های محروم شناسایی شوند و به آن ها کمک شود، مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست