• شناسه خبر: 5209

ارائه ی دو راهکار در نخستین نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان با منتخبان مردم د‌ر مجلس یازدهم : تشکیل شورای راهبردی و اندیشه ورز

نخستین نشست هم اندیشی تنی چند از مسئولین شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان با جمعی از منتخبان مردم خوزستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با هدف هم افزایی و تعیین سازوکار برای پیگیری مطالبات مردمی و بر ...

 

به گزارش شهرنوشت و به نقل از سرویس گزارش روابط عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان «دنیاقابضی»:

حائری:تشکیل نشست های ماهیانه با هدف انسجام نیروهای سیاسی و پیگیری مطالبات مردم

در ابتدای برنامه دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان ضمن خیر مقدم با تاکید بر هماهنگی و وحدت فکری بین نمایندگان و تشکل های سیاسی یادآور شد: از آنجاییکه شاهد ناهماهنگی های ارتباطی و اجرایی بین تشکل های سیاسی-اجتماعی و نمایندگان مردم بوده ایم بنابراین به هدف تقویت و تنظیم ارتباط بین عملکرد نمایندگان و نیازهای شهروندان درصدد برپایی این نشست در قالب یک شورای راهبردی برآمدیم.

حائری در ادامه افزود : حضور ۴۲% مشارکت مردم در انتخابات مجلس در عرصه های سرنوشت ساز سیاسی رضایت بخش نبود به همین دلیل در تلاشیم که با تشکیل نشست های ماهانه به هدف انسجام و توجه نمایندگان به مطالبات مردم و جلب اعتمادشان بکوشیم تا که شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری باشیم .

نماینده مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا : مردم از ضعف عملکرد اجرایی مدیران ناراضی هستند

در ادامه نشست علیرضا ورناصری منتخب مردم مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل با اشاره به وضعیت اقتصادی – معیشتی حوزه انتخابیش و همچنین مناطق شمالی استان خاطر نشان کرد : نظر به درصد زیاد بیکاری در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل و همچنین ازدیاد کمیته های امدادی و فقر در مناطق شمالی استان نشان از فقر معیشتی مردم این حوزه دارد .
ورناصری تصریح کرد : با توجه به نگرانی و بی اعتمادی مردم نسبت به عدم توجه و عملکرد مثبت مدیران در برآورد نیازهای شهروندی
ما باید در حوزه خدمتگزاری دقت و اهتمام بیشتری داشته باشیم.

سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز ، حمیدیه ، باوی و کارون : باید نسبت به عزل و نصب های نامتوازن شتابزده ی اخیر هوشیار باشیم

منتخب اول مردم اهواز، حمیدیه ، باوی و کارون،در یاردهمین دوره مجلس شورای اسلامی بعنوان سخنران بعدی نشست با بیان اینکه اهداف برگزاری این نشست اتحاد هرچه بیشتر نمایندگان است اظهار کرد : نظر به بحران ناامنی اعتماد بین مردم و مدیران فعلی ، نمایندگان باید در جهت اعتمادسازی مردم نسبت به خود بکوشند و همچنین با توجه به عزل و نصب های نامتوازنی که در این فرصت کوتاه در دستگاه های اجرایی در حال انجام است باید هوشیار باشیم که مدیران ناکارآمد به احترام اعتماد مردم با روی کار آمدن مجلسی ها جایی ندارند و قطعاً مدیران کارآمد و هوشمندتری را جهت اعتماد سازی و انجام مطالبات مردم به دستگاه های اجرایی معرفی خواهیم نمود.

سیدکریم حسینی در ادامه افزود : شاهد تحرکات ناموزونی در سیستم مدیریتی آبفای شهری و روستایی کشور و همچنین شرکت های خصوصی مانند فولاد اکسین و دیگر نهادها هستیم ، لذا باید در تولید مدیران جهادی ، کوشا و کارآمدتری تلاش نماییم .

وی گفت : با مساعدت و همفکری هرچه بیشتر درکسب ریاست مجلس و کمیسیون ها مدبرانه تر عمل نماییم.

مجتبی یوسفی منتخب دوم مردم اهواز ، حمیدیه ، باوی وکارون: از فردای پس از انتخابات با برگزاری نشست های هم اندیشی پایبند به تعهدهایمان بوده ایم

مجتبی یوسفی منتخب جوان گام دوم انقلاب مردم کلانشهر اهواز در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست ضمن قدرشناسی از حماسه حضور و مشارکت هوشمندانه مردم شریف سرزمین دفاع مقدس در صحنه ی سرنوشت ساز سیاسی اظاهر کرد : از فردا اعلام آرای انتخابات با رای اعتماد مردم بنابر تکلیف و تعهدمان به حفظ ارتباطات فکری-اجتماعی ضمن برپایی نشست ها با دیگر نمایندگان نیز پایبند بودیم و در همین راستا برای بالا بردن مکانیسم ظرفیتی خود در پذیرش توقع مردم در قالب برگزاری هر چه بیشتر نشست های هم اندیشی ، همفکری و مساعدت نمودیم.

این متخصص انقلابی با اعتقاد به آرمان های انقلاب و احترام به کرامت والای انسانی ، متذکر بر این اهم شد که با تلاش و همت نمایندگان مردم در صحن دادخواهی حامی و آفرینشگر حقوق بشر اسلامی خواهیم شد.

نماینده ایذه-باغملک: منتخبان مردم به پشتیبانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان نیازمند هستند.

نماینده مردم شهرستان های ایذه و باغملک بعنوان چهارمین سخنران با اشاره به اهمیت در فرایند اجرایی نمایندگان عنوان کرد : معتقدم درصد بیشتر ضعف و ناکارآمدی در سیستم مدیریتی در دانشگاه علوم ‌پزشکی و همچنین وزارت کشور و نظام آموزش و پرروش است.

عبدالله ایزدپناه حمایت و پشتیبانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان را در پیشبرد اهداف متعالی منتخبان مردم ضرورت دانست و گفت:
لازم است نشست های هم اندیشی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای بهبود امور اجرایی پیش رو در مکان مشخصی در مرکز استان با هماهنگی شورای واقع در شهرستان های تابع تخصیص یابد.

سید محمد مولوی نماینده آبادان: تشکیل بانک اطلاعاتی از ظرفیت های مدیریتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان

منتخب اول مردم آبادان و اروند کنار در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان خوزستان یک استان تأثیر پذیر است و از نظر تأثیرگذاری جریان ساز نبوده و ضعیف عمل کرده است گفت : منتخبان مردم باید در اشتغال زایی اولویت را مبنی بر انتخاب نیروهای بومی بگذارند.

سید محمد مولوی با بیان این پیشنهاد که باید خانه ملت استان خوزستان بعنوان نشستگاه مشورتی به منظور هم افزایی و همفکری تشکیل گردد ، افزود: می بایست جهت دستیابی به کرسی ریاست مجلس طرح برنامه هوشمندانه ای داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحکیم و تقویت عملکرد نمایندگان نیازمند همفکری گسترده تر شورای ائتلاف
است بیان داشت: ابتدا بانک اطلاعاتی قوی از مدیران این شورا تشکیل دهیم و مدیریت ها را بصورت چرخشی در شهرستان ها تقویت و انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد : لازم است که انسجام و اتحاد ارتباطی بین ۱۸ نماینده توسط شورای ائتلاف انجام پذیرد.

نماینده شوش: یک شورای اندیشه ورز تشکیل گردد

نماینده مردم شوش در مجلس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت :متاسفانه با توجه به اینکه ۸۰% از انرژی کشور در خوزستان نهفته است اما با سیل آمار بیکاری در خوزستان مواجه هستیم . با توجه به اینکه ۱۷۰۰۰ بیکار در حوزه انتخابیه ما وجود دارد و همچنین با توجه به مشکل بزرگ اقتصادی که حقوق آبفای روستایی منطقه حدود ۱۰ ماه است به تعویق افتاده ، پیشنهاد می‌شود جهت بهینه سازی اقتصادی این منطقه تمام شرکت هایی که به بخش خصوصی واگذار شده اند به بخش دولتی واگذار شوند.

محمد کعب عمیر همچنین تشکیل شورای اندیشه ورز را خواستار شد.

نماینده بهبهان : حضور اکثریت نمایندگان جدید در جلسات شورای ائتلاف لازم است

نماینده مردم بهبهان در سخنان آغازین دغدغه مندی خود را نگرانی مردم نسبت به وضع موجود اعلام داشت و تأکید کرد: مهمترین حلقه ی مفقوده ی وظیفه نمایندگان ایجاد رضایتمندی اقشار مختلف جامعه است.

محمدطلا مظلومی آبزرگه خاطر نشان کرد: باور اعتقاد همه ما استمرار آرمان های انقلاب است.

وی با تأکید بر اینکه ارتباط نمایندگان مجلس پیش رو با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان باید قوی تر باشد گفت : حضور مستمر و حداکثری نمایندگان جدید در جلسات شورای ائتلاف جهت هم اندیشی و هم افزایی لازم است.

مظلومی همچنین با اشاره به اهمیت خروجی هم اندیشی و ذکر مباحث نشست ها این پرسش را مطرح نمود که ضمانت اجرای مصوبات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان چگونه است؟

محفوظی نماینده آبادان : مهمترین چالش استان بحران آب است

منتخب سوم مردم آبادان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مهمترین چالش موجود استان را مسأله بحران آب دانست و با اعلام اینکه استان خوزستان با ثروت بسیار در نمودار اقتصادی در مرتبه پایینی برخوردار است نگرانی خود را ابراز کرد.

وب با یک بررسی از جریان شناسی و آسیب شناسی نیروهای سیاسی کشور در چهار دهه ی گذشته یادآور شد : در ابتدای انقلاب ۲ جناح تشکیل شد که تاکنون نقش برجسته ای در حضور و عملکرد از خود به جا نگذاشته اند.
محفوظی افزود : عنوان برگزیده برای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان نام خوبی است که نمایندگان باید توجه بیشتری به این شورا در اساسنامه عملکرد خود داشته باشند باشد که با انسجام و وحدت شورای ائتلاف و نمایندگان تیم قوی تری را در برآورد آسیب ها و رفع نیازهای مردم داشته باشیم.

نماینده مردم آبادان همچنین نقش پذیری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی را در تحولات سیاسی قبل از انتخابات کمرنگ دانست و خواستار همکاری بیش از پیش با نمایندگان پیش رو شد.

جلیل مختار نماینده آبادان : تشکیل دبیرخانه مرکزی جهت تقسیم وظایف نمایندگان

منتخب دوم مردم آبادان در نشست هم اندیشی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان با بررسی کارنامه مجمع نمایندگان استان در دوره دهم عنوان کرد : از آنجاییکه در مجمع نمایندگان استان خوزستان هیچ دبیرخانه ی راهبردی و شورای استراتژیک جهت ارائه برنامه های راهبردی در راستای تقسیم وظایف نمایندگان در پاسخگویی به مطالبات مردمی وجود نداشت ،
تشکیل یک دبیرخانه ی مرکزی جهت تنظیم مرامنامه ی تقسیم و عملکرد وظایف نمایندگان را پیشنهاد نمود.

وی افزود: ما در این شورا باید به دوراز برتری خواهی و با انسجام و همدلی با ترسیم یک استراتژی راهبردی و همچنین با مشارکت و همفکری بیشتر با تشکل های استانی در تعیین اولویت بندی کمیسیون های مجلس بکوشیم.

مختار تصریح کرد :
مجلس دهم در بعد قانونگذاری قوی ولی در بعد نظارت بر قانونگذاری ضعیف بود.

نماینده مردم آبادان با بیان تحلیلی از شرایط اقتصادی کشور افزود : در بودجه بندی نفت در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی در ادامه گفت : مهمترین چالش نمایندگان درگیری و روزمرگی در امور روزانه مردم است ، در صورتیکه رسیدگی به نیازهای روزمره مردم بر عهده دولت است اما در عمل مشاهده می‌شود که دولت نمایندگان را به این چالش دعوت می‌کند چرا که از عادات همیشگی دولت ها ایجاد اختلاف بین نمایندگان است.

نماینده رامهرمز و رامشیر : تقسیم و پیگیری مطالبات مردم را به صورت کشوری ، استانی، شهرستانی.

متینیان نماینده رامهرمز و رامشیر اظهار کرد :
در استراتژی برنامه های آینده نمایندگان مردم باید مطالبات را به ۳ دسته کشوری،استانی و شهرستانی تقسیم کنند و به شکل کاربردی عمل نمایند.

ابراهیم متینیان همچنین خواستار حضور نمایندگان مجلس استان خوزستان بعنوان یک مطالبه در هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد.

 

سید لفته احمدنژاد نماینده مردم خرمشهر نیز در سخنانی بر وحدت فکر و عمل بین نمایندگان تأکید نمود.

نماینده ماهشهر و هندیجان: پیشبرد منافع استان به دوراز خط کشی های سیاسی نمایندگان.

حبیب آقاجاری نماینده مردم شهرستان ماهشهر،هندیجان و… اظاهر کرد : معیار موفقیت دیگر استان ها در انسجام و وحدت بین نمایندگان آنها است ، بنابراین یکدلی و یکصدایی نمایندگان خوزستان به دور از خط کشی بین یکدیگر جهت پیشبرد اهداف متعالی و توسعه سازی استان لازم است.

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان: رویکرد ارتباطی مردم در کارزار سیاسی خوش استقبال و بد بدرقه است.

در پایان نشست ، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خوزستان عنوان کرد:
همگرایی بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی جهت کمک و مساعدت به یکدیگر در بالا بردن سطح اندیشه و مطالبه گری در سهم خواهی و رتبه گزینی در کشور لازم است.

شیخ جلیل علینژاد در سخنان پایانی خود ذکر این موضوع را خاطرنشان ساخت: مردم در کارزار سیاسی عمدتاً خوش استقبال از نمایندگان هستند و در بدرقه آنان از انگیزه کمتری برخوردارند.

وی با اشاره به نگاه نوین شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در مساعدت با سیاست گذاری های نمایندگان و آسیب شناسی کاستی ها این پرسش را از نمایندگان مطرح نمود که منتخبان مردم برای سال جهش تولید چه برنامه ای خواهند داشت؟

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست