• شناسه خبر: 16684

زاویه دید خبرنگاران مردمی است/ برنامه ریزی برای مدیریت آلودگی های زیست محیطی

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه زوایه دید خبرنگاران مردمی است و تصاویر مشخص می کند که از زاویه دید ما ممکن است به واسطه عوامل مختلفی مغفول مانده باشد در حالی که ما درگیر کارهای اجرایی هستیم ، گفت : در پارک ع ...

به گزارش شهرنوشت ؛دکتر محمد اراضی جلالی در نشستی به مناسبت روز خبرنگار با خبرنگاران استان خوزستان برگزار شد ،ضمن تبریک روز خبرنگار به عنوان چشمان و ناظران بیدار جامعه ، اظهار کرد ؛ زاویه دید خبرنگاران مردمی است و تصاویر مشخص می کند که از زاویه دید ما ممکن است به واسطه عوامل مختلفی مغفول مانده باشد ، در حالی که ما درگیر کارهای اجرایی هستیم.

وی افزود؛ هر مدیری باید هزار گاهی تاملی کند و با یک بازنگری مسیر خودش را در صورت نیاز تغییر یا اصلاح کند ، با بازنگری مسیر را اصلاح کرده تا به هدف برسد .

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد ؛ برای بعضی مدیران نیت مهم است در صورتی که اینگونه درست نیست ،بلکه نتیجه و خروجی کار مهم است و باید تمام ظرفیت ها را به کار گرفت تا اهداف سازمانی از پیش تعیین شده تامین شود.

دکتر راضی جلالی گفت ؛ در حوزه مهاجرت کار پژوهشی انجام شده و بر اساس مطالعه صورت گرفته مهمترین عامل را مسئله زیست محیطی دانستند و این یک تلنگر در استان ما است.

وی تصریح کرد: در نتیجه باید پارک علم و فناوری سیاست گذاری و برنامه ریزی خود را به سمت مدیریت های آلودگی های زیست محیطی ، ریز گردها، آلاینده های شیمیایی صنایع قرار دهیم .

وی درخصوص چالش ها و مشکلات استان با ورود شرکتهای دانش بنیان در حالی که متقاضی کار و پروژه سازمانها و صنایع هستند ، خاطر نشان کرد،؛ از آنجا که فناوری یک فرهنگ و باور است و اگر وارد یک حوزه کاری بشود بهره وری را بالا و هزینه ها را کاهش داده و‌ در کل دوام کار را نیز افزایش و چالش ها به حداقل ممکن می رساند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت ؛ ما در حوزه های شهری و شهرداری بارها به شورا و شهرداری اعلام آمادگی کرده ایم که توانمندی کنترل و توسعه در بحث هوشمند سازی شهر ، کنترل ترافیک ، فضای سبز ، پسماند را داریم .

وی تاکید کرد؛ ما می توانیم با ظرفیتی که در پارک استان وجود دارد مشکلات را مرتفع کنیم .مجموعه پارک ها یک پکیچ کامل است و ظرفیت منعقد کردن قرارداد، ایجاد در آمد و بر طرف کردن مشکلات عدیده در صنایع مختلف را دارد .

دکتر راضی جلالی اظهار داشت؛ در سال ۱۴۰۰ شرکتهای دانش بنیان خوزستان ۸۴ شرکت بودند که درسال ۱۴۰۱ تعداد ۵۰ شرکت اضافه شدند و با پیگیری های معاونت علمی مجوز صدور دانش بنیان یکی از شرکتهای علم و فناوری متولی آن شده است .

وی ادامه داد ؛ در سنوات گذشته درخواست ها به تهران ارسال می شدند و بنا به دلایلی زمان می برد و یا کلا رد میشدند در حالی که بسیار توانمند بودند .

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان تصریح کرد؛ استان خوزستان قبل از اینکه نفتی باشد یک استان کشاورزی است و باید توسعه کشاورزی را در اولویت قرار دهیم ، در حوزه کشاورزی از تعداد ۴۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان ، ۵۰ شرکت مستقیماً و تعداد زیادی بصورت غیر مستقیم و چون هوشمندی سازی کشاورزی با شرکت های آی تی هم هستند، فعالیت می کنند .

دکتر راضی جلالی با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال گفت ؛ پارک علم و فناوری مسئول ایجاد اشتغال نیست اما در حال حاضر بالغ بر ۳۷۰۰نفر در شرکت ها مشغول به کار هستند و در سال گذشته ۱۰۰۰نفر با بیمه به اشتغال پایدار رسیدند واز اول امسال ( ۱۴۰۲) از تعهد ۸۰۰ نفره ای که داریم تا کنون تعداد ۲۷۵ نفر استخدام شدند و در سامانه قابل رصد و پیگیری هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست