• شناسه خبر: 17016

فتاح : امسال مسئولان خوزستان همت بیشتری داشتند/آماده ساخت موکب در مرز شلمچه

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه آن چه عیان بود امسال مسئولان خوزستان همت بیشتری داشتند ، گفت : اگر مسئولان استان خوزستان زمین در اختیار ما بگذارند ،موکب شلمچه را در شأن مردم و زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام می ساز ...

به گزارش شهرنوشت به نقل از قرارگاه رسانه ای شهدای رسانه خوزستان ،

پرویز فتاح عصر امروز دوشنبه (۱۳ شهریور ۱۴۰۲) ضمن بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بنده هر سال به‌عنوان زائر به کربلا می‌روم و امسال به‌صورت زمینی به کربلا رفتم و مسیر تردد زائرین را از نزدیک مشاهده کردم، همچنین در داخل کشور از تمرچین تا شلمچه همه مرزها را رفته‌ام که به لطف خداوند آمادگی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سال قبل بهتر بود.

وی افزود: با وجود گرم‌تر شدن هوا نسبت به سال‌های گذشته اما خدمت‌رسانی به زائرین و زیرساخت‌ها بهتر شده بود و هنگامی که از زائرین در این خصوص سوال پرسیده می‌شد از شرایط رضایت داشتند و اظهار می‌کردند که ترددشان نسبت به سال‌های قبل بهتر و راحت‌تر بوده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: طبیعی است که با وجود جمعیت چند میلیونی مسائل و مشکلاتی وجود داشته باشد اما همه دستگاه‌ها و در کنار آنها بنیاد مستضعفان نیز برای رفع مشکلات مردم به‌ویژه زوار اقدام کرده‌اند.

فتاح در خصوص اقدامات بنیاد مستضعفان در ایام اربعین عنوان کرد: سازمان در همه مرزهای کشور مواکبی مستقر کرده است، همچنین سال گذشته تعهد ۳۰ میلیون بطری آب داشتیم که امسال به ۴۰ میلیون بطری آب افزایش پیدا کرد و همه آنها تأمین شده و تاکنون به لحاظ تأمین آب مشکلی وجود نداشته است.

وی اضافه کرد: از نظر تأمین غذا نیز مشکلی وجود نداشته است یعنی مسئولان محلی در خوزستان و دیگر استان‌ها اعلام نارضایتی نکرده‌اند؛ از آنجایی که سال‌های گذشته در تأمین یخ مشکل داشته‌ایم، پیشنهاد داده بودم از کانکس‌های یخچال‌دار استفاده شود که امسال ۱۹ کانکس تأمین کردیم که آب را تا دمای منفی ۱۸ درجه به یخ تبدیل می‌کنند این خود سبب شده تا امسال مصرف یخ کمتر شود.

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: امسال زیرساخت‌ها خوب شده، پارکینگ‌ها بهتر شده‌اند و سرعت رفت‌وآمد در مرزهای کشور از نظر زمان بسیار بهتر و سریع‌تر از گذشته بوده است.

فتاح با بیان اینکه ایران تاکنون بسیار خوب در زمینه اربعین حسینی عمل کرده است، تصریح کرد: طرف عراقی هم امسال بهتر عمل کرد؛ لذا لازم است برای اینکه زائرین با مشکل مواجه نشوند باید مسئولان ایران با طرف عراقی تمهیداتی را بیندیشند.

این مقام مسئول عنوان کرد : آن چه که عیان بود امسال مسئولان خوزستان همت بیشتری داشتند .

وی با اشاره به موکب بنیاد مستضعفان در مرز چذابه گفت : اگر مسئولان استان خوزستان زمین در اختیار ما بگذارند، موکب شلمچه را نیز همراه با آشپزخانه صنعتی و مدرن و در شان مردم و زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام می سازیم.

وی گفت: ما همراه مردم خواهیم بود، برای رفاه مردم دستور داده‌ام تا موکب‌های چذابه و شلمچه تا پایان ماه صفر و حتی آخرین روزی که زائرین از عراق برمی‌گردند برقرار باشد، حتی اگر مسئولین تشخیص دهند که نیاز است مدت زمان بیشتری موکب‌ها مستقر باشند این کار را انجام خواهیم داد؛ البته موکب‌های بنیاد مستضعفان در ۶ مرز تمرچین، خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و ریمدان مستقر هستند و تا پایان ماه صفر برای خدمت به زائران فعال خواهند بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست