• شناسه خبر: 2791

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: آغاز تفاهم نامه وزارت ارشاد و استانداری خوزستان از سال ۹۷ با اعتبار۸۴ میلیارد تومانی

سید عباس صالحی گفت :با تنظیم تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری خوزستان ، یک نقشه راه سه‌ساله‌ای را با استانداران تنظیم کنیم که حوزه همکاری‌های فرهنگی و هنری و ادبی و رسانه‌ای ما شفاف تر و روشن‌تر باشد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز (۱۹ اسفندماه ۹۶) در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد. در آغاز این نشست ابتدا تعدادی از فعالان رسانه‌ای استان به طرح‌ پرسش‌ها و همچنین دغدغه‌ها و مشکلات اصحاب رسانه در زمینه ارتقای سطح رسانه‌ها ، مظلوم واقع شدن حوزه فرهنگ ، یارانه رسانه‌ها ، بیمه خبرنگاران ، تجهیز خبرنگاران در حوزه مقابله با جنگ نرم ، وضعیت پایگاه‌های خبری، سایت جامع رسانه‌ای کشور و … پرداختند.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سفر خود در استان خوزستان ،اظهار کرد : خوزستان صرفاً طلای سیاه ندارد که نفت باشد بلکه با سابقه تاریخی فرهنگی و بسیاری از ویژگی‌هایی دیگر مطرح است ، خوزستان طلای سبز هم دارد که کشت و زراعت این منطقه است ، منابع انسانی و مفاخر ادبی، فرهنگی و دینی که در گذشته ایام بودند، تا الان نیز در این استان هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : در این سفر فرصت دیدارهایی میسر شد که نتایج آن‌ها قابل توجه بود . یکی از این برنامه‌ها، جلسه شورای فرهنگی عمومی استان بود که با طرح پرسشی از سوی بنده و مورد اهمیت قرار گرفتن آن از سوی اعضای شورا آغاز شد که ما در فضای اجتماعی مان شاهد یک هشدارهای قابل توجهی هستیم که این هشدارها خیلی وقت است به ما داده شده است اما کمتر آنها را جدی گرفتیم.

صالحی ادامه داد : همچنین دیداری با اصحاب فرهنگ و هنر در شهرهای آبادان ، خرمشهر و شوشتر داشتیم. این جلسات و دیدارها در سه منطقه شهرستانی هم به شناخت بنده کمک می‌کند و هم امروز در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر که امروز انجام شد، تصویر من را از بحث‌ها و وضعیت‌های فرهنگ و هنر و حوزه‌های دینی خوزستان کامل‌تر کرد و طبعاً این موضوع برای کارهای بعدی بسیار به کمک می‌‌آید.

وی بیان کرد :آن چه به عنوان نتایج این سفر می‌توانم برشمارم ، این چند نکته است ؛ نکته اول تنظیم تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری خوزستان است. در سفرهای برنامه‌ای که به استان‌ها دارم براساس همین نگاه است که یک نقشه راه سه‌ساله‌ای را با استانداران تنظیم کنیم که حوزه همکاری‌های فرهنگی و هنری و ادبی و رسانه‌ای ما شفاف تر و روشن‌تر باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد : این تفاهم‌نامه که حیطه‌های متفاوتی دربر دارد، از سال ۹۷ آغاز می‌شود که هم در توسعه زیرساخت‌ها به معنای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری،‌ هم در حوزه پروژه‌ و برنامه‌های فرهنگی، رویدادهای فرهنگی- هنری و رسانه‌ای و هم در حوزه حمایت از فعالان عرصه ادب، فرهنگ و هنر و رسانه است. این تفاهم‌نامه برای سه سال از سال ۹۷ تا ۹۹ با اعتباری حدود ۸۴ میلیارد تومان بین وزارت ارشاد و استانداری خوزستان تنظیم شد.

وی تصریح کرد : طبعاً این رقم ریالی که در کنارش پاره‌ای از همکاری‌های غیرریالی وجود دارد، کمک می‌کند در یک افق روشن‌تری نسبت به حرکت فرهنگی هنری خود در استان اقدام کنیم. از ابتدای فروردین، استانداری خوزستان و شورای برنامه ریزی استان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مناسبات خود را در حوزه فرهنگ پیش می‌برند. این اقدام طبعاً می‌تواند به فضای عمومی فرهنگی و هنری استان کمک کند.

صالحی افزود : مشابه این مساله را با منطقه آزاد اروند هم داشتیم و در مجموع این دو گام به عنوان گام‌های قابل اعتنا در مسیر کاری خودمان پیش رفت. امیدواریم با همت اداره‌کل ارشاد، سازمان‌های هم خانواده ارشاد و همکاری و جدیت اصحاب فرهنگ و هنر به نقطه‌های خوبی برسیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان درباره مطالبات اصحاب رسانه در این جلسه گفت : روال چنین است که این مطالبات یادداشت می‌شود و سپس در کارگروهی با حضور معاونت‌های ذیربط و همچنین مدیرکل استان ، مورد بررسی قرار می‌گیرد. مهم این است که مردم بدانند مسئولان تلاش می‌کنند مشکلات مردم را کم کنند و فضای توسعه را چند قدم جلو بیاورند. قطعاً این مطالب به صورت تجمیعی در این کارگروه مطرح خواهند شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست