• شناسه خبر: 896

امضای تفاهم نامه همکاری افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با دکتر خواجه، ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز

هر روز چهارشنبه۱۳۹۶/۰۸/۱۷، تفاهم نامه همکاری پیرامون تجهیز و توسعه امور ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز، در سالن اجتماعات دفتر مدیریت دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید. ...

به گزارش شهر نوشت و به نقل از خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان :  جلسه ای پیرامون توسعه و تجهیز امور ورزشی در سالن اجتماعات دفتر مدیریت دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید.
پس از قرائت کلام الله مجید، جناب آقای دکتر غلامحسین خواجه، ریاست محترم دانشگاه شهید چمران اهواز، ضمن عرض خیرمقدم و تسلیت بمناسبت أربعین حسینی، پیرامون تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره تربیت بدنی خاطر نشان کردند و خواستار همکاری روز افزون در زمینه امور ورزشی دانشگاه شدند. در ادامه، بیان کردند که ما امسال را سال رونق دهی به بخش ورزش دانشگاه و. سال احیای فضاهای ورزشی نامگذاری کردیم و به همین دلیل خواستار همکاری رسمی تر و انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و اداره کل ورزش استان شده‌ایم و این تفاهم نامه به دو دلیل انعقاد می شود یکی از لحاظ بُعد علمی آموزشی و یکی از جهت رونق بخشی به حل مشکلات عمرانی و زیر ساختی، یک جنبه علمی، آموزشی و یک جنبه عمرانی ورزشی و امیدواریم که زمینه لازم برای برگزاری مسابقات کُشتی فرنگی جهانی در استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز فراهم شود و شاهد رشد و پیشرفت روزافزون ورزشکاران و نخبگان علمی ورزشکار باشیم. و امیدواریم که هر چه زودتر به بازده مورد نظر در این تفاهم نامه برسیم و سالن ها و ورزشگاه های دانشگاه را مملو از دانشجویان ورزشکار ببینیم و شاهد قهرمانی دانشجویان عزیزمان باشیم.

در ادامه جناب آقای مهندس افشین حیدری،ضمن تقدیر و قدردانی از جناب آقای دکتر خواجه که با نظرات مثبت خود باعث برقراری ارتباط بین جامعه ورزشی خوزستان و دانشگاه شهید چمران شدند، این امر را، امر مهمی که شاید آرزوی هر ورزش دوستی باشد، عنوان نمودند و فرمودند خوشبختانه امروز این امر مهم یعنی تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه و اداره کل ورزش میسر گردیده است و امید است که این امر ارزشمند در بُعد علمی-ورزشی اجرایی شود و شاهد بازده بسیار خوبی هم از جامعه دانشگاهیان و هم در جامعه ورزشکاران دانشجو باشیم. برنامه ای که اداره کل ورزش و جوانان در این حیطه در نظر دارد اجرایی نماید امضای تفاهم و انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد فرصت های قهرمانی در جامعه دانشگاهی می باشد. اختصاص و تأمین اعتبارات عمرانی ورزشی دانشگاه و همینطور توسعه زیرساخت های اساسی پیرامون رشد و پرورش قهرمانان جوان دانشگاهی و فضاهای ورزشی از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان با تأمین اعتبارات در نظر گرفته شده صورت گیرد و با توجه به امضای این تفاهم نامه و گسترش روابط و همکاری ها، لازم است که مرکزی جهت اتخاذ تصمیمات لازمه در سطح علمی ورزشی و دانشگاهی صورت گیرد که هر چه سریعتر به اهداف نهایی این تفاهم نامه دسترسی پیدا کنیم. و امید است که با همکاری دانشگاه و با حضور نخبگان علمی در بعضی از رویدادهای بین المللی بتوانیم از ظرفیت نیروی جوان و نخبه و ورزشکار دانشگاه استفاده نماییم و امیدواریم که شاهد حضور ورزشکاران دانشگاهی در جام جهانی باشگاه های آسیای ۲۰۱۸ باشیم.
خوشبختانه با توجه به فضا و امکاناتی که در دانشگاه موجود است امید است که شاهد رشد و پرورش هر چه بیشتر بانوان ورزشکار در این حوزه باشیم. طرحها و برنامه های در نظر گرفته برای این امر مهم، توسعه و تجهیز عمرانی مکانها و فضاهای ورزشی، سالن های ورزشی و همینطور توسعه و تجهیز امکانات رفاهی ورزشکاران از قبیل سرویسهای بهداشتی، حمام ها، رختکن ها، سالن های ورزشی، خدمات دهی بیشتر برای باشگاه های موجود در دانشگاه، ارتقاء سطح کیفی و کمی ورزشگاه های دانشگاه و همینطور تغییراتی در امور و تجهیز وسایل و لوازم ورزشی و توسعه عمرانی است .

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه بحث و گفتگو، سرکار خانم دکتر صدیقه حیدری نژاد، ریاست محترم دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز، ضمن سلام و خیرمقدم خدمت جناب آقای حیدری، جناب آقای بنی تمیم، نائب رئیس فدراسیون کشتی و همکاران محترم جناب آقای حبیبی و بقیه حضار گرانقدر، فرمودند که انعقاد این قراداد، در جهت اینکه ورزش دانشگاه به سمت علمی و تخصصی شدن پیش رود، بسیار باعث خرسندی و خوشحالی است بخصوص از این بابت که ما در همه سطوح و رشته های تحصیلی، چه در بین دانشجویان چه در بین اعضای هیئت علمی خود، قهرمان داریم و این آمار باعث خوشحالی و خوش بینی ما نسبت به این تفاهم نامه می باشد و با توجه به موضوع جام جهانی که همه کم و بیش در جریان هستند، بتوانیم از حضور جناب آقای بنی تمیم به عنوان دبیر کل کنفدراسیون کُشتی آسیا، استفاده کنیم و خواستار برگزاری همایش بین المللی تخصصی کُشتی در اردیبهشت ماه باشیم که با کمک روابط بین الملل کنفدراسیون، ما را در این امر یاری برسانند و در آخر، امیدواریم که امضای این تفاهم نامه سرآغاز خوبی برای ورزش دانشگاه، ورزش استان و همینطور ورزش کشور، و بسیار پُرخیر و برکت باشد.

 

 

 

 

 

 

پس از آن جناب آقای حمید بنی تمیم، قائم مقام فدراسیون کُشتی، ضمن عرض ادب و احترام خدمت حضار گرامی، و از اساتید گرانقدر خود که از دورهٔ کارشناسی ارشد و هم در حال حاضر در خدمتشان هستند، کسب رخصت نمودند و فرمودند خوشحالم که اگر این سعادت نصیبمان شود قدمی ولو کوچک در جهت ارتقای ورزش استان و در پیشبرد اهداف بکار ببریم. و ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه اظهار نمودند که با توجه به شناختی که از مجموعه ، و مسائل و مشکلات و ایرادات مجموعه دارم و با توجه به اینکه قرار است این مسابقات، جزء مسابقات تراز اول و از هشت تیم برتر مسابقات جهانی، جواز حضور در این مسابقات را دارند و خوشبختانه به مرحله ای رسیده اند که دانشگاه میزبان اینگونه مسابقات باشد فرمودند که یکی بحث سرمایشی سالن هست با توجه به اینکه در هفته اول اردیبهشت ماه قرار است که مسابقات برگزار شود و با توجه به شرایط آب و هوایی اون موقع این مسئله لحاظ شود و مورد دوم بحث سکوهای خود سالن هستند که لازم است اقدامات لازم انجام شود و از واگذاری چهارمین مسابقه جهانی به استان، ابراز خرسندی نمودند.

در ادامه صحبت ها، جناب آقای حیدری اظهار کردند که دغدغه جناب اقای بنی تمیم، بسیار به جاست و جای نگرانی از این بابت نیست و فرمودند با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری، قطعاً تمامی نواقصی که موجود است برطرف خواهد شد و اقداماتی در جهت توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی صورت خواهد گرفت و هیچ نقصی از این بابت باقی نخواهد ماند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم که مسابقات در سطح بسیار بالا و با بهترین کیفیت برگزار گردد و این یکی از دلایل انتخاب این دانشگاه جهت برگزاری مسابقات می‌باشد.

در ادامه دکتر حبیبی، عضو هیات علمی دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ‌شهید چمران اهواز اظهار کرد: ضمن عرض سلام و خیرمقدم، دو سه نکته در باب فعالیت با دانشگاه بیان، و خاطر نشان کردند که متأسفانه در سالهای گذشته شاهد تعامل خوبی بین دانشگاه و اداره کل ورزش در آن زمانها صورت نگرفته و در وضعیت مطلوبی قرار نداشت و بنده تشکر خود را از آقای حیدری به این شکل اعلام می کنم که خوشبختانه با توجه به حضور ایشان و با توجه به اینکه تخصص و رشته تحصیلی ایشان تربیت بدنی نبوده اما مثل یک متخصص واقعی به مسائل رسیدگی و طبق شناختی که در چندین جلسه با ایشان داشته ایم واقعاً شاهد دفاع ایشان از مسائل و مشکلات مهم تربیت بدنی نه به شکل گفتمان بلکه در عمل بوده ایم و شاهد اقدامات لازم ایشان بوده ایم و از محضر جناب آقای حیدری تشکر و قدردانی کردند.
جناب آقای دکتر حبیبی، در ادامه بیان کردند، رویدادهای مهم ورزشی در دنیا تعاملی هست بین سازمان ورزش و دانشگاهِ آن کشور، بخصوص در کشورهای پیشرفته و اکنون این اتفاق، تقریباً برای اولین بار است که در کشور اتفاق می افتد بنابراین یا نباید چنین اتفاقی را شروع کرد یا باید آبرومندانه شروع کرد. بنابراین، خواهش من از فدراسیون و شخصاً از جناب آقای بنی تمیم، قائم مقام فدراسیون کشتی، آقای خادم و همینطور جناب آقای مهندس حیدری این است که این امر، امری تعاملی است که اگر بصورت مطلوب انجام گیرد ،به پای کل استان نوشته می شود و اگر خدای ناکرده بصورت نامطلوب صورت گیرد، همه ما زیر سئوال قرار می گیریم، پس فرصت بسیار خوبی است که هم خود را محک بزنیم و هم الگوی خوبی را با جنبه مثبت اجرایی کنیم. نهضت داوطلبی، در دانشگاه های کل دنیا وجود دارد که متأسفانه در کشور ما چنین امری دیده نشده است و باید با همکاری سروران گرامی، فرمی را در این راستا ایجاد نماییم که نهضت داوطلبی دانشجویی در دانشگاه پا بگیرد و در آخر،از حضور سید جلسه، جناب آقای دکتر سیدحسین مرعشیان قدردانی کردند و خاطر نشان کردند که حضور جناب آقای دکتر سیدحسین مرعشیان هم در دانشگاه و هم در ه‍یئت کُشتی ورزش می تواند مفید باشد.

 

 

 

 

 

جناب آقای دکتر سیدحسین مرعشیان، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهوازو رئیس هیات کشتی استان خوزستان فرمودند: ما پیگیر برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز هستیم و امیدوارم با توجه به مسئولیتی که در دانشکده به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز، و با توجه به مسئولیتی که در کُشتی خوزستان برعهده بنده هست، بتوانم با پیگیریهای لازم هم موافقت فدراسیون و هم اداره کل ورزش را برای این امر مهم عملی کنم.

پس از پایان جلسه، جناب آقای حیدری از فضاها و مکانهای ورزشی بازدید و پیشنهاداتی جهت توسعه عمرانی و زیر ساختی سالن ورزشی کشتی، آزمایشگاه و کارگاه های ورزشی و زمین بازی فوتبال و همچنین سالن بسکتبال ارائه نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست