• شناسه خبر: 16672

حضور نخبگان کیفیت بخشیدن به مجلس آینده است

شهرنوشت ؛ یاداشتی از : محسن خدری فرآیند دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز با آغاز پیش ثبت نام کاندیداهای حضور در این عرصه عملا وارد فضایی شد که افکار عمومی را زین پس به این موضوع هدایت کند. بی شک شرایط معیش ...

شهرنوشت ؛

یاداشتی از : محسن خدری

فرآیند دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز با آغاز پیش ثبت نام کاندیداهای حضور در این عرصه عملا وارد فضایی شد که افکار عمومی را زین پس به این موضوع هدایت کند.
بی شک شرایط معیشت مردم به گونه ای است که در وهله اول به نظر می رسد رغبت چندانی جهت حضور مردم در این عرصه وجود ندارد اما این ناامیدی همان ترفند و خواسته ای است که هم دشمنان ما دنبال آن هستند و هم عده ای در داخل کشور که محبوبیت و مقبولیت چندانی نزد افکار عمومی ندارند و دنبال آن هستند که با مشارکت حداقلی بتوانند عده ای محدود را با خود همسو کنند و به مجلس راه یابند.
خوشبختانه باز هم سکان هدایت مدبرانه رهبر معظم انقلاب مسیر همواری را برای رسیدن به ساحل آرامش در این حوزه مشخص کرده و کلیدواژه هایی از سوی ایشان بیان شده که می تواند همه معادلات را بر هم بزند.
کلیدواژه هایی همچون حضور نخبگان، مشارکت حداکثری، سلامت انتخابات و رقابت سالم اگر به خوبی از سوی اصحاب رسانه به افکار عمومی تزریق شوند می توانیم شاهد انتخاباتی متفاوت باشیم.
بی شک لیاقت مردم فهیم ایران این چیزی نیست که تاکنون در مجالس دوره های پیش اتفاق افتاده است. ضمن احترام به زحمات همه نمایندگان در دوره ها و دولت های پیشین باید اعتراف کنیم که جای افراد نخبه فرهنگی، اجتماعی، علمی و حقوقدان در مهمترین مرکز قانونگذاری کشور به شدت خالی است و لذا باید با یک نگرش نوین به استقبال از چهره هایی برویم که بتوانند مسائل اساسی کشور و مصائب مردم را از این دوره مهم تاریخی به سلامت عبور دهند به گونه ای که ملت عزیزمان خارج از شعار و وعده و وعید، این تغییر اساسی را در متن زندگی شان احساس کنند.
این که می گویند مجلس در کیفیت بخشیدن به سفره مردم نقش مستقیم و اساسی ندارد نگاه به شدت اشتباهی است. مجلسی قوی، سالم، صادق، مردم محور، توانا، شفاف و دانش محور می تواند با تنوع حضور چهره های شاخص در حوزه های مختلف با قوانینی مناسب با شرایط روز جامعه ، تحولی عظیم در زندگی مردم بوجود بیاورند.
بیائیم در اولین روز از فعالیت رسمی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با خود عهد ببندیم در هر منصب، جایگاه، عنوان و قشر و قومی که هستیم برای رضای خدا و رضایت خلق خدا قدم برداریم که اگر چنین شود شرایط بهتر از این خواهد شد که هست.
امیدوارم در چند روز آینده شاهد اخباری خوشایند مبنی بر حضور حداکثری جامعه نخبگانی و چهره های شاخص استان و کشور در عرصه پیش ثبت نام برای مجلس آینده ای باشیم که آینده خیلی از امورات کشور و ملت بسته به کیفیت آن هاست و اگر اینچنین شود قطعا رغبت همین مردم با وجود همه مشکلات برای حضور حداکثری در این رقابت بیشتر خواهد شد.
به امید آینده ای روشن برای ملت و کشوری که لایق بهترین اتفاقات اند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست