• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2020-10-03
  • شناسه خبر: 7014

پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین حاج سید یعقوب طباطبائی به مناسبت هفته ناجا

به گزارش شهرنوشت ؛ متن پیام به شرح زیر است : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ ق ...

به گزارش شهرنوشت ؛ متن پیام به شرح زیر است :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَُیمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً ….»
«و خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند وعده می دهد که قطعاً آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد، همان گونه که به پیشینیان آن ها خلافت روی زمین را بخشید؛ و دین و آیینی را که برای آنان پسندیده ، پابرجا و ریشه دار خواهد ساخت؛ و ترسشان را به امنیّت و آرامش مبدّل می کند …»
یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اجتماعی که وجود آن در هر جامعه‌ای، از ضروریات و به عبارت دقیق‌تر از نخستین ضروریات محسوب می‌شود و بدون آن زندگی سعادتمندانه برای آحاد مردم ، امکان‌ پذیر نیست ، مقوله مهم و اساسی «امنیت» است ؛ امری که فی‌الواقع منشأ و زیربنای تمامی امور بوده و با عدم آن هیچ‌گونه فعالیت فردی و اجتماعی دیگر چه در عرصه فرهنگی و چه در عرصه‌های دیگر نظیر صنعت ، اقتصاد ، هنر ، سیاست و… انجام‌پذیر نخواهد بود.

از این‌رو تمامی خردمندان جوامع بشری از آن به ‌عنوان نخستین نیاز هر جامعه یاد کرده و حاکمان را به تأمین و ایجاد آن توصیه نموده‌اند . کما اینکه در احادیث و روایات منقول از حضرات معصومین(ع) نیز این موضوع یعنی «امنیت» از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و آن ذوات مقدس به کرّات نقش آن را مورد تأکید و تکرار قرار داده‌اند.
«امنیت» از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی موضوعی بسان «عدالت» نیز که خود در ردیف والاترین ارزش‌های الهی و انسانی قرار دارد نسبت به آن در درجه دوم قرار دارد ، چرا که تا امنیت و آرامش در جامعه‌ای برقرار نباشد ، برقراری عدالت نیز امری غیرممکن خواهد بود. اصولاً باید دانست که پایه‌ریزی و ایجاد یک تمدن و زندگی انسانی اصیل که «عدالت» یکی از پایه‌های آن است بدون تأمین «امنیت» ممکن نیست.

بدون امنیت در هیچ جامعه‌ای امید تعالی و ترقی وجود نخواهد داشت و یکی از اولین وظایف هر سیستم حکومتی باید تلاش در راستای ایجاد فضایی امن و خالی از دغدغه‌های مادی و معنوی برای شهروندان خود باشد. تا آنان در سایه این امنیت به فعالیت پرداخته و زمینه پیشرفت‌های گوناگون در عرصه اجتماع خویش را فراهم آورند.
مع الوصف آرزوی همیشگی انسان ها ، دنیایی سراسر صلح و آرامش بوده است . نیروی انتظامی نیاز یک جامعه ی آرمانی است و همه ی اندیشمندان اجتماعی بر ضرورت وجود چنین نیرویی درتمام جوامع تاکید دارند.

نیرویی که با اقتدار دربرابر اخلال گران نظم و امنیت ایستاده و تیشه بر ریشه های ظلم و فساد می کوبد تا ارمغان آور آرامش و عدالت باشد.  امنیت ، اعتماد ، سلامت ، پویایی و نشاط ثمره ی حضور نیروی انتظامی درجامعه است.

تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران همواره مشحون و مملو از افتخارها و سربلندی‌هایی است که صفحات این کتاب درخشان به واسطه رشادت‌های فرزندان مؤمن ، جان بر کف و انقلاب این مرز و بوم رقم خورده است . بلاتردید در این میان بخش بسیار بزرگی از این صفحات زرین مرهون تلاش‌های مخلصانه ، مؤمنانه و بی‌دریغ فرزندان این مرز و بوم است که پای در راه حفظ نظم و ارزش‌های این انقلاب نهاده و در این مسیر لباس سبز خدمت و ایثار را در بر کردند. از همین‌رو فرارسیدن هفته ناجا فرصت مغتنمی است که اقدامات مقتدرانه و هوشمندانه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بویژه فرماندهی مقتدر انتظامی استان خوزستان که بامدیریت قوی برادر عزیز انقلابی و جهادی و ولائی سردار سیدمحمد صالحی در تأمین نظم و امنیت پایدار که به فرموده : رسول اکرم (ص) یکی از دو نعمت ناشناخته نزد بشر است به آحاد مردم عزیزو شریف خوزستان عزت آفرین  عرض می کنم .

اینجانب ضمن تکریم یاد و خاطره شهدای گرانقدر و والامقام و تقدیر از ایثارگران نیروی انتظامی ، فرا رسیدن هفته ناجا را به محضر مبارک سردار اشتری فرماندهی محترم ناجا و سردار صالحی فرماندهی معزز استان خوزستان و سردار پاکباز فرماندهی گرانقدر مرزبانی استان خوزستان کلیه ی ، معاونین ، فرماندهان و کارکنان خدوم و زحمتکش انتظامی و مرزبانی خوزستان و نیروی انتظامی سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزومندم امنیت ، اعتماد ، سلامت ، پویایی و نشاط حاصل فعالیت‌های جان بر کفان نیروی انتظامی باشد.

عزت همگان را تحت رهبری‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) از درگاه خداوند قادر و متعال آرزومندم.
والسلام علیکم والرحمه الله وبرکاته

سید یعقوب طباطبائی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست