• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-01-18
  • شناسه خبر: 8149

پیام حجت الاسلام والمسلمین حاج سید یعقوب طباطبائی به مناسبت سی و چهارمین سالگرد مجاهد نستوه ، مبارز خستگی ناپذیر شهید حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید فخرالدین طباطبائی (ره)

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ‌اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ . هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‌‏اند مرده مپندار بلکه زنده‌‏اند ک ...

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ‌اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ .

هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‌‏اند مرده مپندار بلکه زنده‌‏اند که نزد پروردگارشان روزى داده می‏‌شوند .

(سی و چهارمین سالگرد شهید مظلوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب مستطاب حاج سید فخرالدین طباطبائی (ره) را محضر مقام معظم رهبری (حفظه الله) و جامعه روحانیت و همه دوست داران و عزیزان استان خوزستان خاصه مردم ولایت مدار شهرستان های باغملک وایذه تبریک وتسلیت عرض می کنم . )

اگر نبود برای شهدا در راه خداوند مگر این آیۀ کریمه ، در معرفی مقام بلند پایۀ شهدا، کافی بود که عزیزانی در راه حفظ اسلام و کشور اسلامی بزرگترین سرمایۀ خود را از دست داده‌اند .

شهدایی که در حفظ شرف اسلام و دفاع از جمهوری اسلامی‌ همه چیز خود را در طبق اخلاص، تقدیم خداوند متعال کردند.

در این آیۀ کریمه بحث در زندگی پس از حیات دنیا نیست که در آن عالم همۀ مخلوقات دارای نفس انسانی به اختلاف مراتب از زندگی حیوانی و مادون حیوانی تا زندگی انسانی و مافوق آن زنده هستند ، بلکه شرف بزرگِ شهدای در راه حق، حیات عندالرّب و ورود در ضیافه‌اللّه‌ است.

این حیات و این ضیافت را نمی توان توصیف و تحلیل کرد، این حیات و این روزی غیر از زندگی در بهشت و روزی در آن است. این لقاءاللّه‌ و ضیافه‌اللّه‌ می‌باشد .
آیا این همان نیست که برای صاحبان نفس مطمئنه وارد است :

فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی
که فرد بارز آن سید الشهداء (ع) است.

اگر آن است ، چه مژده‌ای برای شهیدان در راه مرام امام حسین (ع) که همان سبیل اللّه‌ است، از این بالاترکه در جنتی که آن بزرگوار شهید فی سبیل اللّه‌ وارد می‌شود و در ضیافتی که آن حضرت حاضرند ، به این شهیدان اجازۀ دخول دهند که آن غیر از ضیافتهای بهشتی است و آنچه در وهم من و شما نیاید ، آن بُوَد .

بحمداللّه‌ شهیدان ما که پیرو شهید عظیم الشأن اسلام علیه السلام  هستند و جمهوری اسلامی‌ را بیمه کردند و پیروزی بر دشمنان اسلام و ایران و ملت بزرگوار ایران و سایر ملتهای مسلمان بلکه مستضعفان جهان را تحفه آوردند .

بی‌جهت نیست که مستکبران جهان با تمام توطئه‌ها و شیطنتها بر ضد ملت عزیز که به حسب معنویت و ارزشهای انسانی بر قلۀ بلند و والای سعادت ارتقا یافته است ، قیام نموده‌اند .

خود این توطئه‌ها و بوق و کرناهای ابرقدرتهای عالم و پیوستگان و وابستگان به آنان از بزرگترین ارزشها و والاترین مقامها برای یک ملت است که تاکنون برای هیچ ملتی رخ نداده است و این ارزش را شهدای والامقام و جانبازان ، این شهدای زنده و به دنبال آنان، ملت عظیم‌الشأن ایران در پشت جبهه‌ها آفریده‌اند.

رحمت خداوند منان بر شهدای عظیم الشأن و درود بر شهدای زنده که پشتوانۀ اسلام بوده و هستند و سلام بر رزمندگان سلحشور از سپاه پاسداران مقتدر و بسیجیان انقلابی و جهادی و ارتش شجاع و نیروی انتظامی مجاهدان فی سبیل الله نظام جمهوری اسلامی ایران که باانعکاس قدرتشان کاخ‌های ابرقدرت‌ها را به لرزه در آورده است . و این همان قدرت الهی و نوری است که
لاشرقیّه ولاغربیّه؛ می‌باشد و خداوند این نور را مستدام فرماید.

و درود بر مادران و پدران و همسران و فرزندان و بستگان شهدا و جانبازان و جوانان برومند مدافعین حرم و سلام بر معلولین و مفقودین عزیزی که افتخار اسلام و میهن اسلامی‌ خویش می‌باشند و رحمت خداوند بر این دامنهای پاکی که پرورانندۀ این جوانان شیردل می‌باشند .

نام پر افتخار شهید مظلوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید فخرالدین طباطبایی (قدس الله نفسه الزکیه) که از مبارزین جان برکف و بیرق دار امام راحل (ره) واز علماو فضلاء و مدرسین مبرز حوزه و دانشگاه بود ، لذا :

اولین شاخص

شخصیت معظم له ، این است که عالم دین  و از روحانیون برجسته و بنام استان خوزستان بود و هم شهید شد به این معنا که فقط آیات را تلاوت نکردند بلکه مصداق عملی آیات شد .

شاخصه دوم

شهید عزیز ما  دفاع از دین در دو جبهه تبلیغ و جهاد بود ؛ که با الگو گیری از حضرت امام حسین(ع) در دو جبهه جهاد و تبلیغ از دین دفاع کرده است ، و حتی در راه دفاع از دین ، از جان و مال خود فرو گذار نکرده است .

شاخصه سوم

شهید گرانقدر حاج سید فخرالدین عزیزما ؛ ولایت مداری حضرت ایشان بود ، که مهمترین عامل آن بصیرت می باشد که ایشان از این امر فروگذاری نکرده و به یاری رهبر و امامشان رفتند .

شاخصه چهارم

دشمن شناسی ،  ایشان بود ، که در میدان علم و عمل ، جهاد و شهادت ، انقلابی عمل کرد و به وقت ، وظیفه لازم خود را انجام دادند .

مع الوصف وقتی که برنامه های ضد دینی رژیم  پهلوی را دیده بود ، دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و با ایجاد ارتباط با مراکز فرهنگی اسلامی به توزیع روزنامه و پرچم های اسلامی ، مجلات آئین مکتب اسلام ، تبین و ترویج معارف دینی پرداختند .

از طرفی با دعوت از مبلغین حوزه های علمیه و فراهم نمودن زمینه های تبلیغ آنها در روستاها در ایام عاشورا و دیگر مناسبت های مذهبی در تحکیم پایه های دینی مردم نهایت تلاش خود را بکار گرفتند .

روحانیون و مبلغین بزرگواری که توسط حضرات آیات عظام : گلپایگانی (ره) مرعشی نجفی(ره) مکارم شیرازی (حفظه الله)
میلانی و شیخ عباسعلی اسلامی به منطقه اعزام می شدند ، در خانه ایشان گرد می آمدند .
همه دوستان و آشنایان می دانستند که تنها دغدغه همیشگی ، شهید بزرگوار ما ، تحکیم و تثبیت باورهای دینی است و همین اندیشه بود که وی را واداشت تا انواع مشقات و سختی ها را تحمل کرده و با همیاری مردم به بنا و ساخت مسجد در تک تک روستاها و قصبه ها همت گمارد .

از جمله مساجد : باغملک ، روستای لالُب ، آل خورشید، شنگ ، چُلچُلک، طلاور، سرهانی و دیشمُک نمونه هایی از آن تلاش مقدس سید الشهداء عزیز شهرستان باغملک بود .
لذا بعد از ساخت مساجد و راه اندازی و شناسایی نیروهای انقلابی به اتفاق روحانیون منطقه با محوریت ایشان ، شروع به پخش و تکثیر اعلامیه های حضرت امام، ارتباط با روحانی تبعیدی حجت الاسلام راشدی یزدی در ایذه و کمک به راه اندازی تظاهرات مردمی در صیدون که منجر به شهادت دو تن گردید ، و این گوشه دیگری از فعالیت های حضرتش بود .

لذا به جهت برانداز حکومت ستم شاهی پهلوی با‌ تشکیل و راه اندازی کاروان بزرگ مردمی بطرف ایذه برای شرکت در راهپیمایی عظیم تاسوعا و عاشورا از کارهای برجسته و انقلابی وی بود که زبان به زبان می گشت .

مع الوصف بخاطر راه اندازی این نوع تظاهرات و ایجاد چند درگیری خونی باعث شده بود که ساواک وی را مسبب اصلی شمرده و اقدام به دستگیریشان نماید .

آن روز ساواک با کامیون های پر از مامور، به محاصره شهر پرداختند و هلیکوپتر حامل نماینده مجلس و مسئولین ساواک برای دستگیری سیدی جلیل القدر آماده بودند که در خانه اش جز اعلامیه های حضرت امام (ره) چیزی یافت نمی شد و در معیت ایشان چند نفر از جوانان انقلابی سادات  طباطبائی و دیگر جوانان همسو را هم دستگیر کردند و بردند .

علیهذا ، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تسخیر پاسگاه ژاندارمری و شهربانی، مردم غیرتمند آن دیار تحت فرمان ایشان درآمدند و به پاسداری از انقلاب و دست آوردهایش در منطقه پرداختند.

از طرفی به اتفاق روحانیون منطقه  آرامشی بین قبایل منطقه ایجاد کرد وتوانست با طوماری که از تاییدات مردم، جمع آوری کردند درخواست تشکیل ارگان های انقلابی در ایذه راه اندازی نماید.

با تشکیل ستاد بسیج عشایر به بسیج نیروهای جوان پرداختند و بدنبال فرمان های حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل و تقویت حوزه های علمیه و جذب جوانان مشتاق به فراگیری علوم اسلامی، تمام توان و استعداد خود را در استقرار حوزه در دار العلم حضرت  آیت الله العظمی بهبهانی (ره) و تعلیم و تعلم جوانان بکار گرفت و سپس جهت تقویت دستگاه قضایی کشور ، دعوت امام را لبیک گفتند و داوطلبانه در دادگستری استان خوزستان مشتاقانه حضور پیدا کرد و خدمت به مردم را در دستور کار خود قرار داد .

و دربرگزاری نمازهای جماعت در ارگان ها و نهاد های دولتی و سخنرانی در غالب  مساجد اهواز  خصوصا مسجد حضرت ابوالفضل واقع در محله کیان، جنوب غربی شهرستان اهواز با تاسیس صندوق قرض الحسنه و احداث مسجدی در کوی ملی راه اهواز و تشکیل پایگاه بسیج در آن مسجد و بنای حوزه علمیه که اینک بنام حوزه علمیه خاتم الانبیا نام دارد و سرکشی و دلجویی به خانواده معظم شهداء ، تشویق و ترغیب جوانان به حضور در میدان های جنگ از امور همیشگی وی بود که با خون و پوستش عجین شده بود .

معذالک بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرها ، شیطان بزرگ و اسکتبار جهانی با گماشتن رژیم سفاک بعثی جنگ را به ما تحمیل کردنند ، فلذا بعداز شعله ور شدن جنگ ، باز شهید مظلوم خاندان طباطبائی ، بلکه استان خوزستان آرام نگرفت و با تشکیل کارگروه های قوی و ذی نفوذ در بین مردم باتفاق اعزه روحانیون محترم منطقه نسبت به جمع آوری و پشتیبانی از جبهه های حق علیه باطل کاروان عظیمی را از شهرستان باغملک بسمت اهواز اعزام تا هدایا را به مراکز پشتیبانی جنگ در استان خوزستان تحویل دهند .

بنابراین استکبار جهانی از این همه فعالیت های انقلابی و جهادی و ولائی و روحانی شاخص و مبرز استان خوزستان  به وحشت افتاده که این آمیختگی با مردم خصوصا جوانان و  خستگی ناپذیری و تلاش های بی وقفه ایشان دشمن را بر آن داشت تا این حرکت عظیم را فرو نشاند و چراغی را که آن همه جوانان گرد او آمده بودند، خاموش نمایند.

شیطان بزرگ  وقتی شهید عزیزت آفرین مارا به شهادت رساندند در رادیوهای بیگانه جرم های این روحانی معزز و مبرز را  چنین بیان کردند :

۱-  یاور و مقلد سرسخت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) .
۲-  تعامل و همکاری با سیستم قضائی برای سرکوبی منافقین .
۳-  تشویق و ترغیب مردم به جبهه های جنگ تحمیلی.
۴-  تهیه و تدارک و تامین بخشی از هزینه های جنگ .
۵-  ایجاد پایگاه مقاومت بسیج در مسجد ملی راه .

درپایان جادارد که اولا ؛ ما خانواده سادات طباطبائی در استان خوزستان بویژه عموی فاضل وبزرگوارم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدنورالدین طباطبایی (حفظه الله) و فرزندان عزیز شهید گرانقدر بالاخص برادر معززم جناب آقاسید جمال طباطبائی و همسر محترمه شهید گران سنگ ، حاجیه خانم طباطبائی و همه عموزادگان گرانقدر از مردم شریف و غیرتمند ، وفادار شهرستانهای باغملک و ایذه سپاسگزاری و تشکر فراوانی داشته باشیم که همه ساله مراسم سالگرد این روحانی مبارز و خستگی ناپذیر را می گیرند ؛ و اینک ، همانند سالیان گذشته سی و چهارمین سالگرد معظم له را باتوجه به ویروس منحوس کرونا و پروتکل های بهداشتی مبنی بر محدویت تجمعی در شبکه های مجازی ، گروها ، کانال ها ، جبهه ها ، جمعیت ها ابراز علاقه محبت فرمودند .

ثانیا از اینکه غالب ماه ها و روزها با حضور در مقبره خاندان ما خصوصا شهید عزیز حاج سیدفخرالدین طباطبائی (اعلی الله مقام) واقع در درب ابوالعباس حضور پیدا می کنند تا موجب تسلی خاطر ما و خودشان گردد ، البته این ابراز علاقه و محبت همیشگی ما نسبت به سروران مکرم و عزیزان هست و خواهد بود .

والسلام علیکم والرحمه الله و برکاته
سید یعقوب طباطبائی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست