• شناسه خبر: 3316

مبانی طراحی مقاطع خطوط انتقال فاضلاب براساس حجم فاضلاب عبوری است نه دفع آب های سطحی

مبانی طراحی مقاطع خطوط انتقال فاضلاب براساس حجم فاضلاب عبوری است نه دفع آب های سطحی ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت:

*شب گذشته*، مدیرعامل شرکت آبفا اهواز در *تماس تلفنی با بخش خبر شبانگاهی ساعت ۲۳ خوزستان* گفت:  اهواز شهریست با توپوگرافی  و عوارض طبیعی هموار که آب های سطحی بصورت ثقلی قادربه جریان  در آن نیست و از آنجا که مبانی طراحی مقاطع خطوط انتقال فاضلاب بر اساس حجم فاضلاب عبوری است نه دفع آب های سطحی لذا این آب ها در معابر و خیابان ها جریان پیدا می کنند.

کریمی بیان داشت: متاسفانه شهر اهواز نادر شهریست که دارای شبکه انتقال آب های سطحی نمی باشد .

وی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب متولی هدایت آب های سطحی نیست بلکه متولی انتقال و دفع بهداشتی فاضلاب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز در پاسخ به سوال گوینده خبر مبنی بر علت سرریز فاضلاب گفت: مواقع بارندگی طبیعی است آنچه *مازاد بر حجم فاضلاب* وارد شبکه فاضلاب می شود در معابر و خیابان ها جاری می شود .

 

فردوس کریمی خاطر نشان کرد: از  سال گذشته طرح جامع فاضلاب اهواز را بازنگری و به روز کردیم و بر اساس آن خطوط جمع کننده فاضلاب در سواحل غرب و شرق رودخانه کارون ، فاضلاب را به سمت  تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز  که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود، هدایت می نمایند.

وی افزود: شبکه فاضلاب اهواز بیش از ۴۰ سال قدمت دارد که اکنون جوابگوی جمعیت و توسعه فعلی نیست و ما در حال بازسازی ،اصلاح و به روز رسانی آن هستیم.

وی در ادامه گفت: ورود نخاله های ساختمانی، پسماندهای بازارچه و فست فودها و شاخ و برگ درختان و ..به شبکه فاضلاب باعث گرفتگی خطوط و شبکه فاضلاب و جاری شدن ان در معابر شهری میشود بنابراین از شهروندان عزیز تقاضامندیم همواره نسبت به این امر توجه لازم داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست