• شناسه خبر: 2915

استاندارخوزستان بر گسترش فرهنگ کارآفرینی تاکید کرد

استاندار خوزستان عمق بخشیدن به فرهنگ کارآفرینی در جامعه را مهم دانست و گفت:خوزستان به گسترش فرهنگ کار، اشتغال و کارآفرینی نیاز ضروری دارد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی در محل نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار کرد: این نمایشگاه درابتدای سال حمایت از کالای ایرانی برپا شده و امید است بتوانیم جامعه را هرچه بیشتر با دستاوردهای کارآفرینان داخلی آشنا کنیم.
وی افزود: در حال حاضر تمام امکانات برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در استان فراهم شده و برگزاری این نمایشگاه ها بستر مناسبی برای تکریم از کارآفرینان و رونق اقتصاد استان است.
استاندار خوزستان گفت: ارتباط کارآفرینان با یکدیگر در این نمایشگاه می تواند برای هماهنگی هرچه بیشتر آن ها در تولید و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان ها موثر باشد.
وی با بیان اینکه برپایی چنین نمایشگاه هایی باعث رونق و گسترش کارآفرینی می شوند گفت:کارآفرینی جز با تراوش ذهنی و فکر‌، تحلیل و نو آوری و ایجاد کارهای بدیع رخ نمی دهد.
شریعتی ادامه داد: در تمام جوامع کارآفرینان کمتر از ۱۰ درصد جمعیت را تشکیل می دهند اما موتور محرک جامعه بوده و نقشه راه اشتغال را ترسیم می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر جامعه با چهره ای نا امید کننده معرفی شود بی شک اولین قشری که از آن جامعه خارج می‌شود افراد مولد و کارآفرین هستند.
استاندار خوزستان گفت: اگر به صورت مستمر بر طبل نا امیدی در استان بکوبیم هیچ خدمتی به استان نکرده ایم و تنها باعث خروج نیروهای مولد شده ایم.
وی بیان کرد: همه ما وظیفه داریم شرایط جامعه را به سمت نشاط و امید پیش ببریم و امنیت سرمایه گذاری در استان را برقرار و نخبگان جامعه را تکریم کنیم.
شریعتی گفت: آموزش، دانایی محوری برای توسعه و رشد، شرط اصلی برای پیشرفت و توسعه یک‌ جامعه است چرا که اشتغال پایدار بدون علم محوری رخ نمی دهد.
وی افزود: توجه به فن محور باعث تولید ثروت می شود و همزمانی نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال ، آموزش و صنایع وابسته علم ، تکنیک و تکنولوژی را درکنار هم قرار می‌دهد.
این نمایشگاه تا ششم اردیبهشت ماه در اهواز برپاست.

ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست