• شناسه خبر: 4293

استاندار خوزستان خبر داد:اتمام تعمیرات ۸ هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان تا پایان سال جاری/ وزارت نفت ۵۱۰ میلیارد ریال برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان تسهیلات می گیرد

استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی می گیرد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت : غلامرضا شریعتی امروز پنجشنبه(۷ شهریور ماه ۹۸ )  در حاشیه آغاز عملیات اجرایی یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی زلزله زدگان شهرستان مسجدسلیمان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این مبلغ از سوی وزارت نفت در اختیار استان قرار می گیرد تا به ساخت و تکمیل واحدهایی که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارند اختصاص پیدا کند.
استاندار خوزستان افزود :  ۱۴۳۰   واحد مسکونی  نیاز به ساخت و ۸۰۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارند که کار تعمیر ۸۰۰۰ واحد آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد. ۱۴۳۰ واحدِ نیاز به ساخت نیز حداکثر تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: وزارت نفت علاوه بر این تعهد کرده که املاک و اموال خود در مسجدسلیمان را برای کمک به ساخت ۸۰۰ واحد دیگر که در مرحله صفر تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند، به فروش بگذارد.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه علاوه بر یکهزار و ۴۰۰ واحد، تعداد ۵۰۰ واحد که از قبل ساخته شده است برای اسکان زلزله زدگان اختصاص خواهد یافت، یادآور شد: همچنین ۱۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده مسجدسلیمان که در آینده قرار است مراحل ساخت آن شروع شود باعت تحول و احیاء منطقه خواهد شد.
شریعتی با تاکید ر اینکه قرار است به زودی نشستی در سازمان برنامه و بودجه کشور برای زمان بندی برای ساخت این واحدها تشکیل شود، گفت: برنامه ریزی های انجام شده در راستای ساخت، بازسازی و نوسازی این واحدها طی چند فاز صورت گرفته است.
شریعتی همچنین از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه فرودگاه مسجدسلیمان خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبار مشروط به تعهد استان در انجام تعهدات تکمیل این فرودگاه طی مدت زمان تعیین شده است که قرار است طی روزهای آینده نیز اعلام شود.
بر اساس این گزارش، در جریان زلزله ۵.۷ ریشتری ۱۷ تیر شهرستان مسجد سلیمان به هزاران واحد مسکونی خسارت وارد شد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست