• شناسه خبر: 3569

استاندار خوزستان: ۷۰ درصد مشکل آب آشامیدنی شرق اهواز حل می‌شود

استاندار خوزستان گفت: انتظار می‌رود با افزایش ظرفیت تصفیه خانه شماره یک اهواز به میزان ۴۲ هزار مترمکعب در شبانه روز مشکل آب آشامیدنی شرق اهواز تا ۷۰ درصد حل شود. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه (۲۰ تیرماه۹۸) در آئین افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شماره یک اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم شرق اهواز به ویژه مناطق سپیدار، باهنر و مهدیس بابت افت فشار شبکه آب گلایه مندی به حقی داشتند که از این پس آب شرب پایدار و مطلوبی خواهند داشت.

استاندار خوزستان  با بیان اینکه در شرق و جنوب اهواز مشکل تأمین آب داریم ادامه داد: تصفیه خانه‌های اهواز در شمال شهر اهواز واقع هستند و مناطقی مانند صادقیه، مهدیس، اسلام آباد و شرق اهواز مشکل افت فشار آب دارند.

وی گفت: مخازن منبع آب اهواز حدود ۱۷ سال پیش ساخته شده اند اما به دلیل آنکه خط انتقال آن باید از وسط شهر عبور می‌کرد امکان تکمیل ظرفیت مخازن نبود به همین دلیل بدون استفاده باقی مانده بودند اما در سال ۹۶ خط انتقال این مخازن اجرا شد.

شریعتی ادامه داد : هفت فیلتر در طول یک ماه گذشته با هدف انتقال ۴۲ هزار مترمکعب آب در شبانه روز نصب شده است.

استاندار خوزستان گفت : یک خط انتقال آب در ۲ روز آینده از صنایع فولاد انشعاب گرفته می‌شود و تا حدود ۱۰ روز دیگر نیز اجرایی می‌شود که با اجرای این طرح، مشکل مهدیس به طور کامل و اسلام آباد تا حدود زیادی حل می‌شود.

شریعتی ادامه داد :  همچنین یک فیلتر دیگر برای منطقه کوت عبدالله در حال ساخت است که تا یک ماه آینده نصب می شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه با این طرح مشکل تأمین آب اسلام آباد حل می شود، گفت: با افتتاح طرح امروز مشکل تأمین آب شرب بسیاری از نقاط رفع خواهد شد.

انتظار می‌رود با وارد مدار شدن این منبع، مشکل افت فشار در مناطق شرقی اهواز همچون سپیدار، کوی صادقیه، منازل راه کربلا، منازل ۲۵۴ دستگاه، باهنر، رسالت و حتی مرکز شهر حل شود.

با نصب این فیلترها گامی بزرگ جهت تأمین آب شرب اهواز برداشته شد و موجب افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب به میزان ۴۲ هزار متر مکعب در شبانه روز در تصفیه خانه آب شماره یک اهواز شد. مبلغ قرارداد این طرح بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست