• شناسه خبر: 2592

با حضور استاندار خوزستان ؛آیین کلنگ زنی چهار طرح آب و فاضلاب در بندر ماهشهر

آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح آب و فاضلاب در بندر ماهشهر ،با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

صادق حقیقی پور در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران؛ اظهارکرد: عملیات اجرایی تکمیل خطوط انتقال، شبکه های اصلی و فرعی و انشعابات خانگی فاضلاب در مناطق شهری فاز یک، گمرک، ۲۵۰ دستگاه، کوی صدوقی و شهرک مقداد شهر بندر امام خمینی (ره) با اعتبار ٣٠٠ میلیارد ریال آغاز شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان هدف از اجرای این طرح را ارتقای شاخص خدمات رسانی شهری در بخش دفع بهداشتی و انتقال فاضلاب عنوان کرد و ادامه داد : این طرح ۴۶ کیلومتری، پس از بهره برداری، قابلیت واگذاری به سه هزار و ۳۰۰ فقره انشعاب خانگی با جمعیت ۱۴ هزار نفر را دارد.
وی افزود : با اجرای عملیات اجرایی احداث تلمبه خانه های فاضلاب شماره ۲۳ و ۲۴ و خطوط ورودی و خروجی آنها در شهر بندر امام خمینی (ره)،هزینه بهره برداری کاهش می یابد.
حقیقی پور بیان کرد : این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و در مدت زمان ۱۰ ماه اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت : اجرای سیستم نوین دفع فاضلاب در شهر بندرامام خمینی(ره) موجب ارتقای شاخص بهداشتی و پایداری درخدمات رسانی به مردم می شود.
حقیقی پور تصریح کرد : پروژه ایستگاه پمپاژ بندر امام خمینی(ره) به دلیل مسطح بودن این شهر ، استفاده از ایستگاه پمپاژ ضروری و اجرای آن بسیاری از مشکلات را در این زمینه رفع می کند.
رئیس هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد : به دلیل ساحلی بودن بندر امام تصفیه فاضلاب ضروری است و بحث فاضلاب شهر بندر امام و تصفیه آن بسیار حایز اهمیت بوده و ساحلی بودن این شهر، ضرورت ساماندهی فاضلاب را دو چندان می کند.
حقیقی پور افزود : با اجرای این پروژه، تنها ١٧ کیلومتر از شبکه فاضلاب بندر امام خمینی(ره) باقی می ماند که عملیات اجرایی آن همچنان تا زمان اتمام ادامه می یابد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پیشرفت ۵٠ درصدی تصفیه خانه فاضلاب این شهر خاطر نشان کرد: شهر بندر امام در سال آینده یکی از شهر های نمونه استان در بحث جمع آوری فاضلاب خواهد بود.
حقیقی پور همچنین به آغاز عملیات اجرای خطوط جمع کننده و انشعابات فاضلاب خانگی شهر ماهشهر اشاره کرد و گفت: اجرای ۶۷ کیلومتر خطوط جمع کننده فاضلاب و انشعاب خانگی در بخش مرکزی بندر ماهشهر ، با اعتبار ۲۰۸ میلیارد ریال از دیگر طرح های کلنگ زنی شده امروز آبفا بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست