• شناسه خبر: 2856

جلیلی نیا خبر داد : جشنواره نوروزگاه در اهواز برگزار می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اهواز از برگزاری جشنواره نوروزگاه در ایام نوروز ۱۳۹۷ خبر داد. ...

پیمان نجف پور-شهر نوشت :

 غلامرضا جلیلی‎نیا اظهار کرد : نوروز یکی از آئین‎های کهن و اصیل ایرانیان است که باید آن را حفظ کرد ، خوشبختانه در کشورمان موضوع
نوروز ، ملی و فراگیر شده است و در این راستا برنامه‌های متنوعی در سطح استان تدارک دیده شده که یکی از برنامه‌ها نیز برگزاری جشنواره نوروزگاه در شهرستان اهواز است.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اهواز افزود : این رویداد فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز به مدت ده روز در محل جاده ساحلی جنب کتابخانه مرکزی اهواز برگزار می شود .
جلیلی نیا بیان کرد : در این جشنواره شاهد برنامه‎های متنوعی مانند ؛ اجرای آئین‎های نوروزگاهی ، اجرای موسیقی اقوام مختلف ، ایجاد ایستگاه‎های اطلاع‎رسانی گردشگری اهواز ، ارائه غذاهای محلی و سنتی و همچنین برپایی نمایشگاه صنایع دستی به عنوان بخش‎های مختلف این جشنواره خواهیم بود .
وی ادامه داد : هدف از برپایی جشنواره نوروزگاه ، آشنایی مهمانان نوروزی و گردشگران با آداب ، رسوم و آئین‎های استان خوزستان و همچنین ایجاد شادی و نشاط میان مردم عزیزمان در ایام نوروز است.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اهواز خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای طرح نوروزگاه بتوان نقش مؤثری در شناسایی و معرفی میراث معنوی نوروز و آداب و سنن اقوام مختلف خوزستانی ایفا کنیم .
جلیلی‎نیا تصریح کرد : این برنامه توسط اداره‎کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و نیز اداره میراث فرهنگی شهرستان اهواز و با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری اهواز برپا خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست