• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-08-26
  • شناسه خبر: 9362

دولت سیزدهم بیشترین رای وزرا نسبت به دولتهای گذشته را داشته است

دولت سیزدهم بیشترین رای وزرای پیشنهادی را نسبت به دولت های گذشته کسب کرده است و این نشان از تیم با قدرتی است که آیت الله رئیسی به عنوان وزرا به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است. ...

به گزارش شهرنوشت ؛ اسامی ۱۹ وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم توسط آیت الله رئیسی، رئیس جمهور به مجلس ارائه شد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از ۵ روز بررسی به ۱۸ وزرای پیشنهادی رای اعتماد دادند.

بیش از ۵۰ درصد کابینه آیت الله رئیسی نیروی جوان بودند و نمایندگان مجلس انقلابی با اعتماد به نیروی جوانی، به ۱۹ وزیر رای اعتماد دادند. آماری خیره کننده که از ابتدای انقلاب تا کنون هیچ دولت جدیدی نتوانست در نخستین حضور خود بتواند بیشترین آرا را از مجلس کسب کند.

در این روز های سخت اقتصادی وزرای پیشنهادی دولت راه دشورای را پیش رو دارند. وزرای دولت سیزدهم برای رفع معضلات موجود باید دو برنامه را ارائه می داده اند؛ زیرا آنها باید در کنار برنامه ها و چشم اندازهای بلند مدت، برنامه کوتاه مدت و از بین بردن مشکلات موجود را هم در نظر می گرفتند.

آیت الله رئیسی برای رفع مشکلات موجود از نیروی جوان، تحصیل کرده و پاکدست استفاده کرد و این مجلس هم به خوبی نشان داد که در کنار دولت به دنبال فسادستیزی است. وزرای دولت سیزدهم طبق برنامه های آیت الله رئیسی به نمایندگان مجلس نشان دادند که به دنبال رفع مشکلات موجود هستند و هرگونه فساد اداری و رانت را در وزارت خانه ها از بین خواهند برد.

دولت سیزدهم بیشترین رای وزرای پیشنهادی را نسبت به دولت های گذشته کسب کرده است و این نشان از تیم با قدرتی است که آیت الله رئیسی به عنوان وزرا به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است.

عدم اعتماد مجلس در سال های گذشته:
سال ۸۴
علی اکبر اشعری(وزارت آموزش و پرورش)، علی احمدی(وزارت تعاون) هاشمی(رفاه و تامین اجتماعی) و وزارت نفت(صادق محصولی)

سال ۸۸
محمد علی آبادی(وزیر نیرو)
فاطمه آجرلو(وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی)

سال ۹۲
علی نجفی (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش )
مسعود سلطانی فر( وزارت ورزش و جوانان)
جعفر میلی منفرد( وزارت علوم، تحقیقات و فناوری )

سال ۹۶
مسعود پزشکیان(وزیر علوم)

سال ۱۴۰۰
حسین باغگلی(وزیر آموزش و پرورش)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست