• شناسه خبر: 4263

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور: اعتبار تکمیل یکهزارو ۴۰۰ واحد مسکونی مسجدسلیمان پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهوری درخصوص جابجایی ساکنان منازل آسیب دیده از زلزله اخیر مسجد سلیمان گفت: پرداخت ۱۰۰ درصدی اعتبارات تکمیل یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی این شهرستان توسط دولت انجام شده است. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ محمد باقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به استان خوزستان در فرودگاه اهواز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: برای بازسازی و نوسازی بافت فرسوده مسجدسلیمان طی هماهنگی با بنیاد مسکن،  ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی جدید در این منطقه آغاز می شود.

وی پیگیری مسائل و مشکلات ناشی از  حوادث غیرمترقبه و مسائل سال جاری خوزستان را از اهداف سفر خود به این استان عنوان کرد و گفت: سیل آسیب زیادی به استان خوزستان وارد کرد و زلزله مسجدسلیمان نیز به این شهرستان آسیب زد.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: قرار است آخرین وضعیت تخصیص های سازمان برنامه و بودجه که از سوی دولت برای جبران خسارت ها تامین شده جمع بندی و بررسی شود.

به گزارش شهرنوشت در جریان زلزله ۵.۷ ریشتری ۱۷ تیر شهرستان مسجد سلیمان به پنج هزار واحد مسکونی خسارت وارد شد.

ابراز تاسف از حادثه خیز بودن مسیر اهواز- ایذه

نوبخت یکی دیگر از اهداف سفر خود به خوزستان را بررسی مسائل زیرساختی و پیگیری موضوعات مربوط به آنها اعلام کرد و گفت: چهار خطه کردن مسیر اهواز به ایذه که در حال حاضر بین ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر آن باقی مانده از جمله‌ این موضوعات است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با ابراز تاسف از حادثه خیز بودن این جاده افزود: اتمام این طرح باید در اولویت قرار گیرد.

وی مسیر ایذه_لردگان را به عنوان فاز بعدی پس از تکمیل این مسیر چهار خطه دانست و افزود: اجرای این طرح در مرحله ارزیابی است اما امیدواریم با همان مصوبه هیات دولت بتوانیم طرح را با مشارکت دولت و بنیاد مسکن به صورت مشارکتی اجرا کنیم.

طرح چهار خطه کردن محور اهواز – ایذه سال ها قبل آغاز شده و همچنان کار ساخت آن در چند نقطه ادامه دارد اما روند تکمیل این طرح که از طرح های مهم راهسازی کشور است با کندی پیش می‌رود.

با بهره برداری از این جاده، مسیر اهواز – لردگان از ۴۱۳ کیلومتر به ۳۳۲ کیلومتر کاهش می یابد.

جاده اهواز – ایذه – لردگان، استان‌ خوزستان را به چهارمحال و بختیاری و اصفهان متصل می‌کند.

منبع : ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست