• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-07-07
  • شناسه خبر: 8974

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در بازدید از تالاب هور العظیم: تالاب هورالعظیم با تنش روبه رو است نه بحران/خشکسالی کنونی در ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است/خوزستان استان مبنایی در زمینه کشاورزی کشور است

عبدالله ایزد پناه رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در بازدید از تالاب هورالعظیم و در میان خبرنگاران از تنش آبی و نه بحران در تالاب هورالعظیم سخن گفت. ...

به گزارش شهرنوشت ؛ ایزدپناه گفت: بدنبال خبرهایی که در خصوص تالاب هورالعظیم در رسانه ها منتشر شد و اینکه بیان شد تالاب خشک شده است تصمیم گرفتیم که از منطقه بازدیدی به عمل آوریم و به عنوان عضو کوچکی از مجمع نمایندگان استان از هر ۵ مخزن تالاب بازدید به عمل آوردیم و در جریان آخرین وضعیت تالاب قرار گرفتیم.
ایزدپناه بیان داشت: با توجه به بازدیدی که به عمل آمده متوجه شدیم که تالاب با تنش آبی روبه رو است و نیاز به توجه و تامین حق آبه از سوی وزارت نیرو و سازمان آب و برق دارد، در غیر این صورت قطعا با بحران روبه رو می شویم و حتما در دیدار با وزیر نیرو و در مجلس موضوع را مطرح و تا رسیدن به نتیجه پیگیر قضیه فوق خواهیم بود.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: در رابطه با تلف شدن حجم فراوانی از ماهی ها که در رسانه ها و فضای مجازی به صورت گسترده منتشر شد باید عنوان کنم که اتفاق فوق در آبهای عراق رخ داده است و جوسازی رسانه ای است و انتظار داریم رسانه ها در این زمینه به جامعه آرامش بدهند.
وی گفت: اینکه با خشکسالی روبه رو هستیم قابل کتمان نیست و خشکسالی فوق طی ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و باید با موضوع فوق کنار آمد و با مدیریت و تدبیر منابع آبی از موضوع فوق گذر کنیم و متاسفانه وزیر نیرو و مجموعه این وزارتخانه نتوانسته از عهده این مهم برآید و امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید که دولتی انقلابی و جهادی خود را معرفی کرده و همچنین انتخاب کابینه ای قوی و کارآمد شاهد رفع مشکلات مردم که بر اساس سوء مدیریت بوجود امده است باشیم.
ایزدپناه اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد خشکسالی و کم آبی در کل استان و کشور هستیم، اما بزرگترین مشکل حال حاضر در زمینه منابع آبی عدم مدیریت مناسب وزارت نیرو به خصوص در حوزه خوزستان است، این در حالی است که جدای از موضوع نفت، گاز، پتروشیمی و … که بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی کشور را مرتفع می کنند، ما در حوزه کشاورزی هم صاحب حرف هستیم و خوزستان یک استان مبنایی در زمینه کشاورزی کشور است و در تولیدات بسیاری از محصولات کشاورزی مثل گندم و … حرف اول را می زند.
وی گفت: جای تاسف دارد وزارت نیرو مدام در حال برنامه ریزی برای انتقال آب از سرشاخه ها باشد و استان ۵ میلیون نفری و مرزنشین خوزستان را که بخش عمده ای از مردم آن کشاورز و دامدار هستند را با مشکل امنیتی و مهاجرتی روبه رو کند و امیدواریم وزارت نیرو از این سیاست های غلط دست بردارد و به این موضوع پایان دهد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در پایان گفت: قطعا یکی از برنامه های اصلی مجمع نمایندگان خوزستان در دولت آینده خاتمه دادن به موضوع انتقال آب برای همیشه است.
تابناک

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست