• شناسه خبر: 3092

رضا کیانی مشاور فرهنگی هنری استاندار خوزستان :آسیب شناسی و بازنگری نسبت به عملکرد و جایگاه روابط عمومی ها ضروری است .

سلماز ترابی – شهر نوشت : رضا کیانی مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات به خبرنگار شهر نوشت گفت : بیست و هفتم اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی فرصت مناسبی است برای ارج نهادن ...

سلماز ترابی – شهر نوشت :

رضا کیانی مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات به خبرنگار شهر نوشت گفت : بیست و هفتم اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی فرصت مناسبی است برای ارج نهادن به فعالیت همه عزیزانی که در امر ارتباطات ، در امر برقراری و تقویت ارتباطات انسانی و اتخاذ نگرش علمی و پژوهشی به موضوع ارتباطات چه در دل دولت و چه در دل جامعه ارج می نهند ، تشکر کنیم .

کیانی افزود : به هر حال یکی از مهمترین واحدهای هر مجموعه کاری روابط عمومی آن مجموعه است ، به بیانی دیگر مغز متفکر هر مجموعه و در عین حال زبان بلیغ و زبان پویا ، پاسخگو و مجرایی سازنده جهت ارج نهادن به نقد و پرسشگری و تولید اندیشه در هر مجموعه ای است که می بایستی عاری از هرگونه تعارف و تکلف به بازشناسی جایگاه روابط عمومی و آسیب شناسی عملکرد روابط عمومی ها در این روز پرداخت و تنها به تبریک و تعریف و تعارف بسنده نکرد .

کیانی با اشاره به پیشرفت های جهان کنونی ارتباطات و تکنولوژی گفت  : این توسعه و پیشرفت ها جایگاه وظایف روابط عمومی ها را بیش از گذشته با اهمیت و حساس می کند .

کیانی با اشاره به ضرورت حضور نیروهای صاحب تعهد ، صاحب دانش ، خلاق و با تجربه در مسند مدیران روابط عمومی افزود : یکی از مسائل مهم و قابل تامل نگرش در معیار انتخاب مدیران روابط عمومی است ، جای این پرسش باقی است که مدیران روابط عمومی ذتا چه اندازه به تخصص و کارآمدی ، دانش و تجربه در امر علوم ارتباطی مسلط هستند .

وی ادامه داد : روابط عمومی ها را تنها به ارتباطات رسانه ای و تولید خبر منحصر نکنیم ، هر چند بخشی بسیار قابل اعتنایی از فعالیت های روابط عمومی به موضوع تولید خبر و ارتباطات رسانه اختصاص دارد اما موارد مهم دیگری چون بحث تکریم ارباب رجوع ، دریافت مطالبات مردمی ، تحلیل اوضاع اجتماعی ، تعامل با لایحه های مختلف جامعه و اطلاع یابی از دغدغه های جامعه در زمره فعالیت های روابط عمومی قرار دارد .

کیانی در ادامه گفت : ارتباط درون سازمانی و در عین حال ارائه تحلیل از یافته های پژوهشی در مسیر خدمت بهتر به جامعه را به وطایف خطیر روابط عمومی اضافه کنیم .

وی تصریح کرد : شایسته است که در این روز ضمن تقدیر و تشکر و خدا قوت به تمامی تلاشگران عرصه روابط عمومی ، جایگاه روابط عمومی ، انتصاب مدیران روابط عمومی ، نوع عملکرد روابط عمومی ها هم مورد بازشناسی قرار بگیرد و همچنین پاسخ به پرسش هایی نظیر : تا چه اندازه روابط عمومی های ما با دانش روز کار می کنند ؟ تا چه اندازه خلاقیت در روابط عمومی های امروز ما وجود دارد و تا چه اندازه روابط عمومی های ما کلیشه های رایج و ناکارآمد  و روش های ناکارآمد فاصله گرفته اند ؟

مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان افزود : البته اخلاق محوری و صداقت پایه فعالیت های روابط عمومی ها است ، نباید از یاد برد که جایگاه روابط عمومی تنها مختص به ادارات و نهادهای دولتی نیست بلکه در بخش خصوصی ، در دل سازمان های مردم نهاد و حتی فعالیت های فرهنگی و هنری نیز می بایست شاهد فعالیت جدی تر جایگاه روابط عمومی ها باشیم .

عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران در پایان گفت : جای بسی امیدواری است که در دل هر پروژه فرهنگی هنری ، عنوان مدیر روابط عمومی پروژه تعریف می شود ، این مهم شایسته است در دل خانواده فرهنگ و هنر خوزستان بطور جدی تری دنبال شود .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست