• شناسه خبر: 3766

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: سنجش سلامت بیش از ۴۳ هزار نوآموز خوزستانی تاکنون

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از سنجش سلامت ۴۳ هزار و ۹۳۴ نوآموز بدو ورود به پایه اول و پیش دبستانی خوزستان خبر داد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت، مهدی رفیعی  امروز دوشنبه( ۷ مردادماه ۹۸)  اظهار کرد: فرآیند سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول و همچنین پیش دبستانی از اول تیرماه آغاز شده است و تاکنون بالغ بر ۲۲ هزار و ۲۵۴ نوآموز دختر و همچنین ۲۱ هزار و ۶۸۰ نوآموز پسر فرآیند سنجش خود را سپری کردند.

وی با اشاره به وضعیت ارجاع تخصصی نوآموزان در مرحله سنجش سلامت، خاطرنشان کرد: از تعداد ۴۳ هزار و ۹۳۴ نوآموزی که در مرحله سنجش سلامت شرکت کرده اند تاکنون بالغ بر ۷ هزار و ۶۲۸ نفر به مراحل تخصصی ارجاع شدند و مابقی بدون هیچ گونه مشکلی به مراکز ثبت نام هدایت شدند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به آمار ارجاع تخصصی نوآموزان خوزستانی، توضیح داد: از تعداد ۷ هزار و ۶۲۸ نوآموز ارجاع شده به مراحل تخصصی بالغ بر ۳ هزار و ۳۴۴ نوآموز ارجاع هوش شدند. همچنین ۱ هزار و ۱۵ نفر نیز ارجاع شنوایی شدند. ۳ هزار و ۱۶۹ نوآموز نیز به مرحله تخصصی بینایی ارجاع شدند. ۱۰۰ نفر از نوآموزان نیز ارجاع جسمی حرکتی شدند.

رفیعی در پایان یادآور شد: سنجش سلامت مهمترین مرحله از زندگی تحصیلی دانش آموزان است. اجرای موفق این مرحله از اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست