• شناسه خبر: 3795

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در جمع روسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: کمبود ۱۰ هزار کلاس درس در خوزستان/جذب بیش از ۲ هزار معلم در استان از طریق دانشگاه فرهنگیان/ به کارگیری بیش از یک هزار نفر از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از کمبود ۱۰ هزار کلاس درس در استان، جذب ۲ هزار و ۴۰۰ معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان و به کارگیری ۱ هزار و ۱۹۷ معلم از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ قانون خدمات کشوری خبر داد. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت:

به گزارش شهرنوشت ، مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ( ۹ مردادماه )۹۸ اعلام کرد: مهمترین اولویت حال حاضر مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان سازماندهی کیفیت محور نیروی انسانی است، مهمترین اصل در سازماندهی نیروی انسانی توجه به مناطق کم برخوردار استان است.

وی با بیان اینکه استان خوزستان با کمبود ۹ هزار معلم مواجه است، خاطرنشان کرد: برنامه های گسترده ای برای رفع چالش کمبود نیروی انسانی از طریق هم افزایی با مجلس شورای اسلامی و دولت در دستور کار قرار دارد. جذب ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو معلم از طریق کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان و همچنین جذب و به کارگیری ۱ هزار و ۱۹۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب آزمون استخدامی ماده ۲۸ قانون خدمات کشوری از جمله مهمترین برنامه های راهبردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است.

رفیعی در ادامه با اشاره به معضل کمبود فضای آموزشی، توضیح داد: استان خوزستان با چالش کمبود ۱۰ هزار کلاس درس مواجه است. یکی از برنامه های آموزش و پرورش برای رفع این مشکل توانمندسازی نیروی انسانی از طریق کیفیت بخشی به روند سازماندهی نیروی انسانی است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در فرآیند ثبت نام مهمترین راهبرد تکریم اولیای دانش آموزان است. راه اندازی اتاق اولیا در مدارس مهمترین راهبرد مجموعه تعلیم و تربیت استان در این خصوص است.

وی در عین حال با اظهار اینکه همه روسای ادارات می بایست در راستای اجرای بهتر پروژه مهر اقدام کنند؛ توضیح داد: همه برنامه های آماده ساری مدارس و همچنین سازماندهی نیروی انسانی نهایتا می بایست تا ۱۰ شهریور پایان یابد. لازمه این امر تلاش گسترده همه روسای ادارات مناطق و نواحی استان است.

رفیعی در پایان یادآور شد: تمام تلاش مجموعه آموزش و پرورش استان در راستای جبران کمبود نیروی انسانی متمرکز شده است. امیدواریم با شروع مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد و همه دانش آموزان سراسر استان بتوانند از نعمت تحصیل بهره مند شوند.

منبع :روابط عمومی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست