• شناسه خبر: 3622

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در جمع معاونین پرورشی و تربیت بدنی سراسر استان اعلام کرد: ضرورت ایجاد فرهنگ مشترک سازمانی در آموزش و پرورش/آموزش تفکر واگرا در راس آموزش های معلمان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از لزوم ایجاد فرهنگ و گفتمان مشترک سارمانی در همه حوزه های عملکردی آموزش و پرورش ضرورت پیروی معلمان از روش های تقویت تفکر واگرا در بین دانش آموزان خبر داد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت، مهدی رفیعی دهکردی امروز چهارشنبه( ۲۶ تیرماه ۹۸ ) در جمع معاونین پرورشی مناطق و نواحی استان اظهار کرد: برای رفع چالش های پیش رو آموزش و پرورش می بایست به مسئله اول استان تبدیل شود. گفتمان سازی در این خصوص بر عهده متولیان تعلیم و تربیت در استان است.

وی با بیان اینکه اشتراک اهداف سازمانی راهگشای بسیاری از مشکلات مجموعه آموزش و پرورش است؛ خاطرنشان کرد: لازمه رسیدن به اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت ایجاد گفتمان مشارکت محور در بین مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان است و این مهم تنها با تغییر نگرش مدیران مدارس محقق می شود.

رفیعی در عین حال با اظهار اینکه حاکم کردن عدالت و برابری آموزشی در بین دانش آموزان سراسر استان از اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است، توضیح داد: بسترسازی برای توزیع متوازن امکانات در بین مناطق و همچنین تقویت ارکان مدرسه می تواند نقش مهمی در رسیدن به برابری و عدالت آموزشی ایفا کند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با تاکید بر نقش معلمان در تربیت دانش آموزانی با تفکر واگرا، توضیح داد: عالی ترین کارکرد مدارس تربیت دانش آموزانی خلاق، متفکر و مهارتی است. رسیدن به این هدف تنها با ارتقای صلاحیت های حرفه ای و همچنین حمایت از معلمان محقق می شود.

وی در پایان گفت: نیل به اهداف عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان می بایست تنها از مسیر عمل به مفاد سند تحول بنیادین به عنوان میثاق مشترک سازمانی دنبال شود.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست