• شناسه خبر: 5883

سرپرست فرمانداری شادگان : تاکید بر رعایت نظم در بین مسئولین و ادارات شادگان/ رونق کشاورزی و صنعت گردشگری/تلاش برای افزایش حق آبه تالاب شادگان/اقدام در جهت حل مشکل آب رسانی به برخی روستاها

امید صبری پور سرپرست فرمانداری شادگان به رعایت نظم و احترام نسبت به مردم در مسئولین و ادارات این شهرستان تاکید کرد و گفت : تلاش خود را در جهت رونق کشاورزی و صنعت گردشگری و افزایش حق آبه تالاب شادگان خواهیم کرد . ...

پیمان نجف پور -شهرنوشت:

به گزارش شهرنوشت ؛ امید صبری پور سرپرست فرمانداری شادگان ،پنج شنبه( ۱۹‌ تیرماه ۹۹) در‌ جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکلات شهرستان  شادگان ریشه در بی نظمی حضور برخی مسئولین و ارائه خدمات دارد که البته سیل سال گذشته و حوادث کرونا ویروس نیز در این بی نظمی ها و ناهماهنگی های موجود تاثیر گذار بوده است .

وی افزود : برای مقابله با کرونا ویروس با افزایش نظارت بر عملکرد بیمارستان ها و داروخانه ها در جهت ارائه بهتر خدمات و دارو به شهروندان شریف شادگان و در خصوص مواردی که کمبودی احساس شود ، پیگیری و برخورد لازم انجام‌ می گیرد .

سرپرست فرمانداری شادگان تاکید کرد : شهروندان نجیب و شریف شادگان در مقابله با ویروس کووید ۱۹ و برای سلامتی خود و خانواده هایمان همه با هم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ماسک استفاده کرده تا زودتر شاهد قطع زنجیره کرونا ویروس باشیم .

صبری پور با تاکید بر پاسخگویی مناسب مسئولین این شهرستان به مردم ، گفت :ارائه خدمات به مردم و رضایت مندی آن ها از نظم مسئولین حاصل می شود که راه موفقیت کشور است.

سرپرست فرمانداری شادگان خاطر نشان کرد : سرمایه اصلی شهرستان شادگان در بخش کشاوزی ، تالاب و همچنین پتانسیل بالای گردشگری آن است .

صبری پور افزود : برای رونق دادن به صنعت مهم گردشگری نیازمند ورود اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی، اداره منابع طبیعی، سازمان حفاظت از محیط زیست و همچنین متحد کردن شهرهای آبادان، شادگان و ماهشهر هستیم ، که قطعاً با رونق این صنعت بخش زیادی از معضل بیکاری جوانان شادگانی حل می گردد.

وی گفت : طبق توافقاتی که در گذشته در خصوص رها سازی آب از سد مارون جهت بخش کشاورزی صورت گرفته است ، قرار بر این شده است که  ۲ هفته ۷۰ متر مکعب بر ثانیه و یک هفته بعد از آن را  ۱۵ متر مکعب برثانیه  آب از سد مارون برای تالاب شادگان رها سازی شود که قطعاً  این میزان آب کافی نبوده و برای افزایش آن در آینده  تلاش خواهیم کرد.

سرپرست جدید فرمانداری شادگان ادامه داد :  حیات و رونق شادگان به نخلستان ها و کشاورزی بستگی دارد که وجود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نخل نشانگر این موضوع است.

صبری پور افزود : خرمای شادگان از با کیفیت ترین خرماهای موجود در کل دنیاست ، لذا در حوزه بسته بندی و صادرات آن برنامه هایی داریم که با عملیاتی شدن آن ها در بخش اشتغال نیز تاثیر خوبی دارد .

وی گفت : یکی از مشکلات عمده نخلستان‌ها آب رسانی است که  برای رونق  آن در سال جاری در چند نوبت برای نخلستان ها آب‌رسانی انجام می شود .

سرپرست فرمانداری شادگان با بیان اینکه مشکل آب شرب روستای ابوشلوگ تا حدودی حل شده، گفت : طی بازدید که از بعضی از روستاها مشکلات آبی آنها بررسی و به زودی برای رفع آن ها اقدام‌ می کنیم.

وی در پایان گفت: تاخیر در خدمات و آب‌رسانی به روستاهای شادگان ناشی از عدم‌ پیگیری مسئولین در این‌ حوزه است.

صبری پور اذعان داشت : قطعی های برق نیز در این مدت وجود داشت که بخاطر جابجایی ترانس ها برای قرار دادن آن ها با توجه به ظرفیتشان در مناطق مناسب بود.

 

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست