• شناسه خبر: 1773

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز در آیین افتتاح آزمایشگاه باکتریولوژی آبفا اهواز : تصفیه آب اهواز بر اساس استانداردها و نظارت کیفیت بین المللی صورت می گیرد .

فردوس کریمی : اگرچه شبکه های انتقال آب قدیمی هستند ولی تجهیزات و اراده کنترل کیفیت آب در حوزه مدیریت آب و فاضلاب وجود دارد و تصفیه بر اساس استانداردها و نظارت کیفیت بین المللی صورت می گیرد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

مدیر عامل آبفا اهواز روز پنج شنبه (۱۴ دیماه ۹۶ ) در آیین افتتاح آزمایشگاه باکتریولوژی آبفا اهواز اظهار کرد : اصلاح خطوط شبکه آب اهواز پنج هزار میلیارد ریال بودجه نیاز دارد تا در یک دوره سه ساله مشکل آب شهر اهواز حل شود. برنامه تخصیص اعتبار برای اصلاح خطوط شبکه آب اهواز با اولویت تعویض خطوط مناطقی که شبکه قدیمی یا فرسوده دارند در دست اجرا است.
فردوس کریمی با بیان این که گواهینامه ISO 17025 آزمایشگاه این شرکت تضمین کنترل کیفیت شیمیایی ، میکروبی و مدیریتی آب اهواز است ، افزود : برای اطمینان از کیفیت آب اهواز، استانداردها را در فرایند کنترل کیفیت کنترل کرده و با خرید تجهیزات مناسب و نصب آن ها، مطالعات دقیق و رعایت استانداردها، موفق به اخذ این گواهینامه شدیم .
وی افزود: در حال حاضر اهواز تنها شهر کشور است که روزانه در سطح شهر سه مرحله و از محل تصفیه خانه ۱۰ مرحله نمونه گیری و کنترل کیفیت می شود که به معنای حساسیت خاص بر روی کنترل کیفیت آب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز یادآور شد: اگرچه شبکه های انتقال آب قدیمی هستند ولی تجهیزات و اراده کنترل کیفیت آب در حوزه مدیریت آب و فاضلاب وجود دارد و تصفیه بر اساس استانداردها و نظارت کیفیت بین المللی صورت می گیرد.
کریمی درخصوص وضعیت کنونی آب شرب اهواز عنوان کرد : این استاندارد برای نخستین بار در شهر اهواز دریافت شده و مدعی هستیم که استاندارد کنونی به معنای کنترل کیفیت شیمیایی ، میکروبی و مدیریتی آب اهواز است.
وی ادامه داد: کدورت آب موجود، ناشی از فرسودگی خطوط آب شرب شهری و رسوباتی است که ممکن است در خود شبکه وجود داشته باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به آمار بالای انشعابات غیر مجاز آب در اهواز، بیان کرد:۴۲۰ هزار انشعاب در اهواز وجود دارد که ۴۰ هزار انشعاب معادل ۱۰ درصد آن غیر مجاز است و تنها تا دهه فجر انشعابات غیر مجاز بدون جریمه تبدیل خواهند شد.
بازدید از تاسیسات تصفیه خانه شماره ۲ اهواز و تجهیزات آزمایشگاهی شرکت آبفا اهواز که موفق به دریافت گواهینامه ISO 17025 شد، روز پنج شنبه با حضور استاندار خوزستان و مدیرعامل آبفا اهواز در محل تصفیه خانه آب شماره دو اهواز برگزار شد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست