• شناسه خبر: 2582

هاشمی زاده خبر داد : نیاز ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب برای آبرسانی به کانون‌های ریزگرد خوزستان

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: برای آبرسانی به کانون‌های گرد و خاک خوزستان، تامین سالیانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب پیش‌بینی و درخواست شده است ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

فرامند هاشمی‌زاده با اشاره به جلسه اخیر استاندار خوزستان و معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: رئیس جمهور دستور تأمین حق‌آبه‌های زیست محیطی و همچنین آبرسانی به عرصه‌ها و کانون‌های گرد و خاک خوزستان را صادر کرده است و در جلسه یاد شده نیز میزان آب مورد نیاز برای آبرسانی به کانون‌های ریزگرد مورد بررسی قرار گرفت.هاشمی‌زاده افزود : برای آبرسانی به هفت کانون گرد و خاک استان خوزستان که شامل ۳۵۰ هزار هکتار عرصه طغیان ریزگردها هستند، به حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب نیاز است، که اکنون درخواست تامین این حق‌آبه توسط وزارت جهاد کشاورزی داده شده است.

وی گفت : در واقع بسته به نیاز و فعالیتی که در هر کدام از این عرصه‌های گرد و خاک صورت می‌گیرد، این نیاز آبی برآورد شده است و این آبرسانی به شکل دائمی نیست بلکه متغیر است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد : این ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب، در سال به هفت کانون داخلی گرد و خاک خوزستان رسانده خواهد شد و برای فعالیت‌های مختلف و کاربری‌های متفاوت از جمله مرطوب‌سازی و نهال‌کاری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هاشمی زاده گفت: عملیات مقابله با گرد و غبار در عرصه‌های فوق بحرانی جنوب شرق اهواز از سال گذشته آغاز شد و مقرر شد که

در سطح ۴۲ هزار هکتار، عملیات‌های نهال‌کاری، مرطوب‌سازی و … انجام شود که تا پایان سال جاری باید ۱۹هزار هکتار نهال‌کاری در

این عرصه‌ها صورت بگیرد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد : این عملیات در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت تا در مجموع عملیات مقابله با ریزگردها در این ۴۲ هزار هکتار، در سال آینده پایان یابد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست