• شناسه خبر: 5399

یک فعال و کارشناس ارشد گردشگری خوزستان عنوان کرد: لزوم ارائه یک برنامه گردشگری به ستاد کرونا استان خوزستان

یک فعال و کارشناس ارشد گردشگری خوزستان در مصاحبه با رسانه خوز توریسم گفت: چنانچه متولیان و متخصصان برنامه ریزی گردشگری خوزستان تاکنون نسبت به ارائه برنامه ای متناسب با دوران کرونایی به ستاد کرونای استان اقدام نکرده‌اند، ...

به گزارش شهرنوشت زیبا راکی با بیان این مطلب اظهار کرد: تعطیلی پیاپی و طولانی مدت  اماکن گردشگری به صاحبان این مشاغل  آسیب  فراوان اقتصادی وارد نموده و افت نیروی انسانی را  نیز به دنبال داشته است.

وی افزود: توقف فعالیت های گردشگری در آغاز ورود ویروس کرونا به کشور کار درستی بود. چرا که کشور غافلگیر شده بود و سازوکار مشخصی جهت ایمن سازی گردشگران در مقابله با این ویروس کشنده در دستور کار دولت نبود. ولی حالا پس از گذشت حدود سه ماه از ورود کرونا و آشنایی با روش های پیشگیری از شیوع آن، عدم دارا بودن برنامه مشخص و مدون جهت بازگشایی اماکن گردشگری و ادامه فعالیت صاحبان این مشاغل که هم اکنون با بحران مالی بسیاری روبرو هستند به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست.

این فعال و کارشناس ارشد گردشگری خوزستان در پایان تصریح کرد: حمایت مالی هتلداران از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعطای وام های کم بهره، ابلاغ شیوه نامه هایی به هتلداران که به بازگشایی مجدد هتل ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی منجر می شود مثل پذیرش مهمان کمتر نسبت به کل ظرفیت هتل، ملزم نمودن مهمانان و کارکنان هتل به رعایت اصول اولیه بهداشتی، داشتن گواهی تایید سلامت، استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی دستها با قرار دادن مایع ضدعفونی در بخش های مختلف اماکن اقامتی و هتل، استفاده از روکش های سرویس خواب یکبار مصرف ویژه هر کدام از مهمانان در اتاق و نیز استفاده از ظروف یکبار مصرف از جمله توصیه‌هایی است که در این زمینه می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست