• شناسه خبر: 4944

استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش: دو نوبته شدن مدارس راهکاری برای جبران معضل کمبود معلم در استان

استاندار خوزستان اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی راهی به جز دو نوبته شدن مدارس برای رفع معضل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان وجود نداشت. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ غلامرضا شریعتی امروز چهارشنبه( ۲۷ شهریور ماه ۹۸) در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد : همه دستگاه های استان باید برای بازگشایی مدارس همکاری های لازم را داشته باشند تا مهر خوبی را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه برای کاهش بار ترافیکی در دو هفته اول مهر ماه ادارات با تاخیر شروع به کار می کنند، گفت: در دو هفته اول مهر ماه ساعت شروع به کار ادارات ۸ و نیم است و از ۱۳ مهرماه ساعات کاری ادارات به روال قبلی برمی گردد.

شریعتی همچنین دو نوبته کردن مدارس را راهی برای جبران معضل کمبود معلم در استان دانست و گفت: با توجه به شرایط کنونی راهی به جز دو نوبته شدن مدارس برای کمک به مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان وجود نداشت.

وی همچنین تصریح کرد: برنامه هایی همانند طرح جوانه،  بورسیه کردن دانش آموزان کم برخوردار، برگزاری کلاس کنکور و اجرای طرح آموزش های پیش دبستانی که سالهای گذشته در استان اجرا می شد باید در سال تحصیلی آینده نیز با جدیت دنبال شود.

شریعتی با اشاره به وقوع سیل و زلزله در استان گفت: نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان طی ماه های اخیر بار سنگینی را بر دوش داشته است و علاوه بر فعالیت عادی، معضل سیل و زلزله هم بر کارشان افزوده شد اما در خصوص ترمیم و بازسازی مدارس سیل زده و زلزله زده کارکرد مثبتی داشتند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مدارس ۶ کلاسه سیل زده تعمیری، احداثی و تجهیزی را تا هفته های آغازین سال تحصیلی به آموزش و پرورش تحویل می دهیم و پروژه های بزرگ تر نیز تا ۱۵ آبان تحویل داده می شوند.

شریعتی تاکید کرد: شهرداری ها باید با تمام ظرفیت برای آغاز سال تحصیلی از آموزش و پرورش حمایت کنند چون نتایج آن در سرنوشت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور دیده می شود.

وی همچنین افزود: امیدواریم امسال بیشتر از سال های گذشته مهارت آموزی دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد و با توجه به اینکه در سال رونق تولید قرار داریم روی آموزش های  فنی حرفه ای و کاردانش تمرکز  بیشتری داشته باشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست