• شناسه خبر: 2097

استاندار خوزستان : کانون گرد و غبار هورالعظیم به طور کامل مهار شده است/۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از کانون های فوق بحرانی نهال کاری شده است.

استاندار خوزستان اظهار کرد: یکی از کانون های اصلی گرد و غبار کانون هورالعظیم بوده که هم اکنون کنترل شده و در یک سال و نیم گذشته هیچ گرد و غباری با منشا این کانون نداشته ایم . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی شامگاه امروز (۲ بهمن ۹۶) در آیین استقبال از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در فرودگاه بین المللی اهواز ؛ اظهار داشت : کانون ۴۲ هزار فوق بحرانی در جنوب شرق اهواز به عنوان یکی از کانون های اصلی ریزگردها بوده که تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از این کانون نهال کاری شده است .
شریعتی گفت : از برنامه های اصلی ما در ادامه سال ، نهال کاری  ۱۹هزار هکتار دیگر از این عرصه ها است .

استاندار خوزستان افزود : از دیگر راه های مهار گرد و غبار در کانون جنوب شرق اهواز ، آب اندازی در تالاب فصلی منصوری و شریفی و همچنین قرق کردن و مالچ پاشی است .

وی در ادامه گفت : کانال آبی به طول ۴۷ کیلومتر توسط موسسه جهاد نصر آماده شده و امیدواریم تا هفته آینده آب اندازی شود ، تا تالاب فصلی منصوری پرآب شود  .

بنابراین گزارش ، استان خوزستان از جمعه گذشته برای چهارمین روز متوالی با پدیده گرد و غبار دست و پنجه نرم می کند که این امر باعث تعطیلی مدارس، مراکز آموزشی و ادارات اکثر شهرستان ها در سه روز گذشته شده است .

رئیس جمهور نیز امروز در جلسه ای که در همین خصوص داشته ، وزیر کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور را مامور سفر به خوزستان و رسیدگی به این موضوع و همچنین پیگیری طرح های مبارزه با ریزگردها کرد .

لازم بذکر است :

حدود ۶۰۰ هزار هکتار از زمین های خوزستان کانون گرد و غبار اعلام شده اند که ۳۵۰ هزار هکتار از آنها بحرانی است.

ضمن اینکه مهار ۴۲ هزار هکتار از این کانون ها به عنوان اولویت نخست در دستورکار قرار گرفته است .

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست