• شناسه خبر: 2579

با حضور معاونین وزیر نفت انجام شد؛ افتتاح ۴ طرح پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

با حضور معاون امور پتروشیمی و معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت سه طرح پایین دستی و یک تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افتتاح شد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

با حضور سیدرضا نوروززاده و حبیب الله بیطرف  امروز دوشنبه(۷ اسفندماه ۹۶) آیین افتتاح سه طرح پایین دستی و یک تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد .

این طرح‌ها از مجموعه طرح‌های صنایع تکمیلی و پایین دستی پتروشیمی به شمار می‌روند و مجموعاً با سرمایه ۱۵٫۱ میلیون دلار به پایان رسیده اند ، که با بهره‌برداری ازاین طرح ها ۱۵۲ شغل مستقیم ایجاد می‌شود .

این کارخانه‌ها سالانه ۱۴۶ هزار تن آمیزه ، مستربچ و کامپاندهای پلیمری و گرانول حاصل از بازیافت کیسه‌های شیرینگ تولید می‌کنند و محصولات آن‌ها در صنایع ساختمانی ، خودرو ، بسته‌بندی ، نساجی و خانگی کاربرد دارند.

این سه کارخانه‌ در مساحت ۱۱۵ هزار و ۳۵۰ متری ساخته شده اند که ۵ هکتار آن در اراضی شرکت پتروشیمی مارون است. ۲ طرح از این طرح‌ها از محصولات پایین دست شرکت پتروشیمی مارون به شمار می‌رود.

انواع محصولات پلیمری شرکت پتروشیمی مارون شامل  HDPE، LDPE، LLDPE و PP با گریدهای مختلف و ضایعات کیسه‌های شیرینگ، خوراک این شرکت‌ها هستند.

همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی در مساحت ۱۰ هزار مترمربع در اراضی شرکت پتروشیمی مارون با ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و ارزی از دیگر طرح‌هایی است که امروز با حضور معاونین وزیر نفت به بهره‌برداری رسید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست