• شناسه خبر: 5580

بیانیه جمعیت معتمدین صلح و سازش خوزستان (ذات البین) در خصوص عدم برگزاری مراسمات در بحران کرونا و مقابله با فرهنگ غلط تیراندازی در مراسمات

پیمان نجف پور – شهرنوشت:   بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مردم مطابق دستورات ستاد مقابله با کرونا عمل کنند که رهبر معظم انقلاب فرمودند : مردم انشالله مطابق دستورات ستاد مبارزه با کرونا عمل کنند. مردم شریف ، نجی ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت:

 

بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مردم مطابق دستورات ستاد مقابله با کرونا عمل کنند که رهبر معظم انقلاب فرمودند : مردم انشالله مطابق دستورات ستاد مبارزه با کرونا عمل کنند.

مردم شریف ، نجیب و با اصالت خوزستان با توجه افزایش مبتلایان به کرونا ویروس و وضعیت قرمز و فوق بحرانی استان خوزستان از تمامی اقوام ، طوایف و ایلات مختلف درخواست می شود که ضمن رعایت فاصله گذاریِ اجتماعی در امور روزمره زندگی ، از برگزاری هرگونه مراسمات (عزا و عروسی) جداً خوداری کرده و جهت ابراز همدردی با خانواده متوفی و یا تبریک و شاد باش جشن ازدواج را با استفاده از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی انجام دهیم .
از سرانِ عشایر ، اقوم خوزستان ، بزرگان و معتمدین مردم و اعضای جمعیت معتمدین صلح و سازش (ذات البین) در سراسر استانمان خوزستان تقاضامندیم که مردم را به عدم برگزاری هرگونه مراسم و تجمع دعوت کنند زیرا قطعاً عدم مشارکت مردمی قطعا تاثیر بسزایی در کاهش تعداد مبتلایان خواهد داشت.

لذا جهت پیشگیری از وخیم تر شدن وضعیت میطلبد هم استانی های عزیز بخصوص عشایر و طوایف محترم ، نسبت به عدم برگزاری مراسمات عزا و عروسی ملاحظاتی نموده و ضمن رعایت نکات بهداشتی و توجه به توصیه‌های پزشکی کادر درمانی و ستاد مقابله با ویروس کرونا ، از انجام اینگونه مراسمات در میان طایفه و عشیره خود ممانعت بعمل آورده و همچون گذشته با اهتمام به مسئولیت شهروندی و اجتماعی خود که نشان از فهیم و نجیب بودن عشایر و طوایف ما میباشد سپری نمائیم تا بتوانیم با همکاری و همیاری یکدیگر بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.

ضمن اینکه از اقدام شایسته برخی شیوخ و بزرگان طوایف استان در جلوگیری از رسم غلط تیراندازی در مراسم شادی و غم تقدیر و تشکر می نماییم .
خواستار نفوذ کلام سران طوایف و عشایر در رفع سنت های غلط چون تیراندازی در مراسمات هستیم .
ریشه کنی تیراندازی در مراسم عزا و شادی نیازمند همراهی و همکاری بزرگان ، شیوخ ، سادات و معتمدین همه طوایف استان است.

اجرای نظم و امنیت در استان مرهون همکاری عشایر با دستگاه های نظامی و امنیتی است و امیدواریم با همکاری و مشورت این عزیزان بتوانیم گام موثری در حل منازعات و همچنین فرهنگ سازی در رفع عادات غلط چون تیراندازی در مراسمات داشته باشیم.

در پایان از شیوخ، بزرگان طوایف، معتمدین و فعالان که تا کنون در زمینه جلوگیری از برگزاری مراسمات در این ایام بحرانی و همچنین رسم غلط تیراندازی در مجالس عزا و شادی همکاری کردند کمال تقدیر و تشکر را داریم .

حاج حمید حاجیان سعیدی

رئیس جمعیت معتمدین صلح و سازش خوزستان (ذات البین)
و
دکتر بهمن سهرابی
مدیر امور شهرستان های جمعیت معتمدین صلح و سازش خوزستان (ذات البین)

  • Rhywone - 2022-12-11 در 1:15 ب.ظ

    Forget it, you can take it There are too many places of imprisonment in Miaojie, so be careful buying cialis online safely Joe Van Eeckhout for The New York Times

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست