• شناسه خبر: 1309

تاکید استاندار خوزستان بر ضرورت بروز کردن خطوط تولید شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران

استاندار خوزستان گفت: بروز کردن خط های تولید با توجه به اینکه برخی خطوط به دلیل فرسودگی هزینه تولید را افزایش داده است ضروریست. ...

 به گزارش شهر نوشت ؛ دکتر غلامرضا شریعتی روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه در نشست بررسی مشکلات شرکت گروه ملی فولاد ایران گفت: از اینکه بالاخره مالکیت گروه ملی پس از دو مرحله تعیین تکلیف شد خرسندیم؛ با پیگیری هایی که شد بانک ملی در مرحله اول مالکیت این شرکت را پذیرفت و پس از آن با مذاکراتی که شد گروه ملی به بخش خصوصی واگذار شد.
استاندار خوزستان افزود: اگر این روند طی نمی شد این شرکت هیچ چشم اندازی جز نابودی نداشت و روز به روز نحیف تر میشد و زیانش انباشته میشد.
شریعتی عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه تا حدی کشور در یک سال اخیر از رکود خارج شده قیمت فولاد هم بهبود یافت و تولید را توجیه دارتر کرده است و امیدواریم تولید احیا شود و چرخه سود و زنجیره تولید در شرکت گروه ملی فولاد تکمیل شود.
استاندار خوزستان تاکید کرد: بروز کردن خط های تولید با توجه به اینکه برخی خطوط به دلیل فرسودگی هزینه تولید را افزایش داده است ضروریست.
شریعتی افزود: همچنین منابع انسانی شرکت باید مدیریت شود و در مواردی که امکان کاهش نیروها بدون اینکه منجر به ایجاد مشکل معیشتی برای آنها شود وجود دارد برای مثال در مورد اشتغال افراد بازنشسته این کار انجام شود.
استاندار خوزستان تصریح کرد: شرکت گروه ملی فولاد نیاز به اصلاح اساسی در ساختار خود در بخش های مختلف از قبیل خطوط تولید، بخش خرید و فروش و مدیریت منابع انسانی نیاز دارد.
وی در پایان گفت: ما امنیت را در تولید اشتغال و رونق اقتصادی می دانیم و نه توسعه اقدامات انتظامی و توسل به ابزار قهری و همه باید در راه شکوفایی اقتصادی از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.
همچنین در این نشست افشارنیار مدیرکل دادگستری خوزستان با تقدیر و تشکر از تلاش های استاندار خوزستان برای حل مشکلات شرکت گروه ملی فولاد گفت: اگر این تلاش ها و پیگیری های شبانه روزی نبود همین وضعیت فعلی هم برای شرکت گروه ملی متصور نبود و این شرکت در مسیر فروپاشی کامل قرار داشت.
وی ادادمه داد: آمادگی داریم تا جایی که امکان دارد در جهت تسهیل فعالیت این شرکت و کاهش مشکلات آن همکاری نماییم.
گفتنی است در پایان این نشست استاندار خوزستان همراه با مدیرکل دادگستری خوزستان و مدیران شرکت گروه ملی فولاد از خطوط تولید این شرکت بازدید کردند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست