• شناسه خبر: 1647

جمع آوری بیش از ۷۰۰ قلم مواد آرایشی فاسد و تاریخ گذشته از آرایشگاه ها زنانه در اهواز توسط بهداشت غرب

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از کشف و جمع آوری بیش از ۷۰۰ قلم مواد آرایشی فاسد و تاریخ گذشته از آرایشگاه ها زنانه این شهرستان خبر داد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

مهرداد شریفی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز با بیان اینکه آرایشگاهای زنانه جزء اماکن عمومی بسیار پر اهمیت می باشند از کشف و معدوم سازی بیش از ۷۰۰ قلم لوازم آرایشی تاریخ گذشته  همچون  انواع رنگ ، کرم  و .. توسط بازرسان بهداشت محیط مرکزخدمات جامع سلامت شمار ۱۳  در بازرسی های انجام شده  در محدوده کیانپارس خبر داد .

شریفی اظهار کرد : یکی از اماکنی که می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال بیماری باشد، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه است، آرایشگاه به عنوان یک مکان عمومی می‌تواند بیماری‌های ایدز، هپاتیت C و B ، عفونت‌های میکروبی، ویروسی، قارچی، باکتریایی و بیماری‌های پوستی، اگزما، زگیل، تراخم، کزاز، کچلی، شپش و سایر حساسیت‌های پوستی را در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و استفاده از وسایل آلوده دیگران، انتقال دهد .
 شریفی با طرح این سوال که  مصرف لوازم آرایش تاریخ گذشته وقتی هنوز خوب‌اند و رنگ و غلظت‌شان تغییر نکرده است، چه اشکالی دارد؟ عنوان کرد : میکروب‌هایی در لوازم آرایش تاریخ گذشته رشد می‌کنند که می‌توانند سلامت پوست و ظاهر بانوان را تهدید کنند معمولا در لوازم آرایش موادی به نام نگه‌دارنده افزوده می‌شود که از فاسد شدن این محصولات و رشد میکروب‌ها در آن پیشگیری می‌کند. پس از گذشت تاریخ مصرف اکثر لوازم و مواد آرایشی، این مواد نگه‌دارنده بی‌اثر می‌شوند و میکروب‌ها می‌توانند درون این محصولات رشد کنند .
وی در ادامه افزود : اکثر بانوان تاریخ مصرف غذاهای درون یخچال را کنترل می‌کنند و اجناس تاریخ مصرف گذشته را دور می‌ریزند ولی این کار را در مورد کرم‌ها و لوسیون‌هایی که روی پوست‌شان می‌مالند، انجام نمی‌دهند.
زیبایی تاریخ ندارد ولی محصولاتی که به سلامت و زیبایی شما کمک می‌کنند تاریخ مصر‌ف دارند..تمامی لوازم آرایشی و بهداشتی یک دوره زمانی مشخص برای مصرف پس از باز شدن در‌شان دارند. شما باید زمان باز کردن در این محصولات را به خاطر بسپارید و پس از گذشت آن چند ماه آنها را دور بریزید. لوازم آرایش، عطرها و کرم‌های پوستی که تاریخ مصرف‌شان سپری شده باشد و همچنان استفاده شوند، احتمال بروز التهاب و عفونت را در شما افزایش می‌دهند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست