• شناسه خبر: 1501

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز :عرضه گسترده ی قلیان در سطح شهر اهواز یک چالش بزرگ است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت : با چالش های بسیاری مواجه ایم/ که یکی از آنها عرضه بسیار گسترده قلیان در سطح پارک ها اماکن عمومی و ... است. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

محمدجعفر فلسفی ،رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست شورای شهر با اشاره به اینکه این پدیده اصلاً زیبنده شهر نیست افزود: باید با عرضه قلیان که روز به روز افزایش می یابد مقابله کرد اما معتقدیم نحوه برخورد با این معضل و عرضه کنندگانش باید بسیار هوشمندانه و با در نظر گرفتن همه ی جوانب باشد .

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه قطغاً تصمیم کلانی برای جمع آوری قلیان ها و با کمترین آسیب گرفته خواهد شد، اظهار داشت :    با رونق پارک های عمومی در سطح شهر ، مهار عرضه کنندگان قلیان نیز راحت تر می شود ، احیای برخی پارک های اهواز و رونق بخشی  به پارک هایی نظیر ربیع و مالیات در همین راستا مد نظر ماست .
فلسفی افزود : باید با مدیریت صحیح و قاطع ، از عرضه قلیان در پارک هایی که محل عمومی و مورد استفاده مردم و خانواده ها هستند جلوگیری کنیم.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز نیز دراین باره گفت: طرح جمع آوری قلیان ها یکی از طرح هایی است که پیگیری شده اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده است .

مهرداد شریفی افزود: در قانون جامع کنترل مواد دخانی آمده است که استعمال دخانیات در مکان های عمومی ممنوع است، پارک هم یک مکان عمومی است و عرضه قلیان در آن ممنوع است، طبق این قانون طرح خوزستان عاری از دخانیات در دستور کار قرار گرفت و در شورای سلامت استان مطرح شد.
پویش ‘قلیان ها را گلدان کنیم’ در سال گذشته با هدف ترویج تفریحات سالم به جای مصرف دخانیات در اهواز به راه افتاد اما پس از مدتی به فراموشی سپرده شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست