• شناسه خبر: 4173

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: جذب بیش از یک هزار نفر نیروی انسانی جدید در آموزش و پرورش خوزستان

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان گفت:امسال یک هزار و ۱۹۷ نفر از طریق ماده ۲۸ به شیوه استخدام پیمانی به جمع نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان اضافه می شوند. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت : مهدی رفیعی عصر یکشنبه (۳ شهریور ماه ۹۸ ) در جلسه شورای اداری خوزستان در تالار امام رضا شهرک نفت اهواز با ابراز خرسندی از اینکه آموزش و پرورش به مسئله اول استان خوزستان تبدیل شده اظهار کرد: سند تحول بنیادین مأموریت آموزش و پرورش را به خوبی تعیین کرده و آموزش و پرورش مهمترین نهاد تعلیم و تربیت رسمی فرزندان این مرز و بوم است.

وی با اشاره به اینکه مدارس باید محل وفاق و محبت باشد، افزود: انتظار داریم که دانش آموزانی منضبط، بامحبت، فکور، با مهارت امیدوار، متعهد، مؤمن داشته باشیم که احترام به محیط زیست و همنوع را نیز مدنظر داشته باشند؛ این انتظارها همه به خوبی در حوزه تعلیم و تربیت عمومی در ۶ ساحت سند تحول بنیادین نیز ذکر شده است.

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه خودکنترلی را باید از طریق اجازه اشتباه کردن به دانش آموزان به رسمیت شناخت، تصریح کرد: تعلیم و تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی بر مبنای تقویت بنیان های آگاهی بخش دینی برای دانش آموز، تربیت سیاسی و اجتماعی، تربیت اقتصادی و حرفه ای، تربیت علمی و فناورانه (باید در پژوهش سرآمد باشیم که این ارتباطی به یک معدل ساده ندارد)، زیبایی شناسی و هنری و همچنین تربیت زیستی و بدنی ۶ ساحت تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

رفیعی ادامه داد: تربیت باید منجر به رفتار آگاهانه و اختیاری شود؛ مبنای رفتار آگاهانه عقلانیت است و باید بدانیم رفتار فرزندان عاقلانه و خودکنترلی هست یا اینکه هنوز توسط اولیا از راه دور کنترل می شوند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات موجود در جامعه ناشی از کم توجهی به آموزش و پرورش است، یادآور شد: اگر مسئولیت، نظم، پشتکار و جدیت در فرزندان ایجاد شود قطعا در آینده نیز برای فعالیت در بخش های مختلف موفق خواهند بود.

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان تأکید کرد: راه برون رفت از مشکلات مختلف استان و کشور از آموزش و پرورش عبور می کند؛ آموزش و پرورش گلوگاه و گذرگاه دانایی ملی است که بدون توجه به آن نمی توان از این مسیر عبور کرد.

رفیعی با اعلام خبر شروع فعالیت پنج دانشگاه تربیت معلم با دو هزار دانشجوی جدید اضافه کرد: امسال یک هزار و ۱۹۷ نفر از طریق ماده ۲۸ به شیوه استخدام پیمانی به جمع نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان اضافه می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۹۱ درصد از مدارس خوزستان به صورت تایم ثابت مدیریت می شوند، گفت: آموزش و پرورش شاید کمبود نیروی انسانی باشد ولی برای جذب نیروهای جدید داشتن استانداردهای لازم را درنظر می گیریم.

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: در برخی شهرستان ها نیروی انسانی به خوبی توزیع نشده و عدالت آموزشی باید درنظر گرفته شود تا مدارس مناطق محروم از نیروهای خوب نیز استفاده و دانش آموزان آنها از کیفیت بالای تربیت و آموزش بی بهره نمانند.

رفیعی در پایان با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز، ۵۷ هزار نیروی انسانی و خانواده هر دو قشر باعث شده تا آموزش و پرورش بزرگترین مجموعه رسانه ای باشد، گفت: نقد منصفانه هیچ اشکالی ندارد ولی در کنار نقد نقاط ضعف باید از نقاط مثبت هم سخن گفت و جشن موفقیت های مختلف را به صورت ماهانه برگزار کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست