• شناسه خبر: 5089

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان خبر داد: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی برگزار می شود

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی در یکم آبان ماه سال تحصیلی جاری خبر داد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت، مهدی رفیعی امروز یکشنبه(۱۴ مهرماه ۹۸ ) با اعلام این خبر اظهار کرد: شوراهای دانش آموزی به عنوان یکی از ارکان مدرسه نقش مهمی در راستای تحقق اصل دانش آموز محوری و مشارکت موثر دانش آموزان در تصمیم گیری و تصمیم سازی ایفا می کند.

وی گفت: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی یکم آبان ماه در کلیه واحدهای آموزشی دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در سراسر کشور برگزار می شود.

رفیعی با اشاره به اینکه دانش آموزان پایه سوم تا ششم ابتدایی می توانند برای عضویت در شورای دانش آموزی مدرسه نامزد شوند، گفت: شوراهای دانش آموزی مدارس ابتدایی بر اساس جمعیت دانش آموزی می توانند از ۵ تا ۹ عضو اصلی به همراه دو عضو علی البدل داشته باشند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان یادآور شد: ترکیب اعضای شوراهای دانش آموزی در دوره های متوسطه اول و دوم نیز بر اساس جمعیت دانش آموزی از ۵ تا ۹ عضو اصلی به همراه دو عضو علی البدل خواهد بود. مدارسی دارای ۹ عضو اصلی هستند که جمعیت دانش آموزی در آنها بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش آموز باشد.

رفیعی در پایان خاطرنشان کرد: منتخبان شوراهای مدارس به شورای شهرستان و منتخبان شوراهای شهرستان‌ها نیز به مجمع استانی راه پیدا می کنند و نیمی از کسانی که بالاترین رای‌های مجمع را کسب کنند، عضو مجلس دانش‌آموزی کشور می‌شوند.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست