• شناسه خبر: 3658

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در آیین کلنگ زنی مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه دخترانه اهواز: تربیت انسان خودکنترل غایت نظام تعلیم و تربیت است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بر اساس سند تحول تربیت دانش آموزانی خودکنترل و جامعه پذیر غایت نظام تعلیم و تربیت کشور است. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ، مهدی رفیعی  امروز دوشنبه (۳۱ تیرماه ۹۸)  در آیین کلنگ زنی مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه دخترانه در اهواز بیان کرد: سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش کشور میثاق مشترک جامعه تعلیم و تربیت است که عملی شدن این سند بدون توجه به خلاقیت و تفکرمحوری محقق نمی شود.

رفیعی با اظهار اینکه توسعه جامعه مرهون پیشرفت آموزش و پرورش آن جامعه است؛ توضیح داد: توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یک جامعه بدون توجه به شاخصه های کیفی نظام تعلیم و تربیت امری ناممکن خواهد بود.

وی افزود : ارزش آفرینی در کارهای تربیتی می بایست به عنوان یک اصل دنبال شود تا بتوان شاهد پیشبرد اهداف عالی تعلیم و تربیت در همه سطوح بود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ا بیان اینکه آگاه سازی مردم جامعه در خصوص اهداف عالی تعلیم و تربیت از  ضرورت های برنامه های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت است؛ توضیح داد: مسائل آموزش و پرورش باید به دغدغه آحاد جامعه تبدیل شود. همه مردم جامعه باید به نوعی درگیر مسائل تربیتی شوند. هم افزایی مردم می تواند راهگشای نظام تعلیم و تربیت در بسیاری از مشکلات باشد.

رفیعی در پایان گفت: استان خوزستان دارای رتبه دوم کشوری در حوزه جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز است. بسیاری از چالش های آموزش و پرورش در حوزه فضاهای آموزشی با مشارکت فعال این خیرین برطرف شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست